Burri shpesh m'kritikon "Pse spo ndreqesh", e ne anen tjeter kurr centin nuk ma jep, s'kish ma zor se... | Histori Të Jetës
shpesh m'kritikon

Burri shpesh m’kritikon “Pse spo ndreqesh”, e ne anen tjeter kurr centin nuk ma jep, s’kish ma zor se…

Burri shpesh m’kritikon “Pse spo ndreqesh”, e ne anen tjeter kurr centin nuk ma jep, s’kish ma zor se… – Pershendetje histori te jetes. Anonim ju lutem. Ju lexoj shume shpesh, por hera e pare qe po ju shkruaj, jam 32vjece, kam dy femije te vegjel, me burrin raportet shumicen e kohes jane te mira po problemi ose ajo qe me pengon mua eshte mardhenia e tij me paran,eshte ne pune me nje rroge goxha te mire,por perton me shpenzu per te tjeret,psh per femijet, se per mua nuk vjen as ne konsiderat, per vete nuk me ben dhe aq sa me ben sa me ben per femijet qe as rroba nuk ju blen, dhe kur i them me njeqind arsye e te shara mi jep parat dhe ato shume pak, dhe kur kthehem thot si tgjitha i harxhove, t’blija ndonje gje koti thot njeriu po per femijet ndonje rrob, pastaj sa her dalim edhe pse dalim rrall, kur i them t’a marrim kete sa me duhet shume, ma bon bajat, merr vec vet cka don, hic hala kurgjo ska qe ka ble per shpi. Najsen qe mpelqen mu, gjith ka marr vec vet cka i ka pelqy, edhe kurr nuk i shkon mendja me thon qe merri qito pare e shko blej najsen per veti, a shpesh m’kritikon pse spo ndreqesh, qishtu ndodh edhe me ushqimin, merr vec vet cka don, kurr si merr senet qe i thom une, se di vec s’kish ma zor se me ta kqyr centin dikush, e s’kish ma ron se me prit dinarin prej dikujt, ishalla kurr zoti sja bjen kurrkujt me prit prej dikujt tjeter se skish ma ron, vec ishalla Zoti na e qel naj der najkah se vallahin skish ma zor se mos me pas fmijve tu me ju ble gjanat elementare, po spo kishe cka me bo, kjo femer e shkret po i shkojke jeta tu sakrifiku. Ju pershendes!