Burri qoj dore ne mua, tha "Me cilin koleg ishe sot", vjehrra tha "Ti deshiron te komandosh" respekti e... | Histori Të Jetës
komandosh

Burri qoj dore ne mua, tha “Me cilin koleg ishe sot”, vjehrra tha “Ti deshiron te komandosh” respekti e…

Burri qoj dore ne mua, tha “Me cilin koleg ishe sot”, vjehrra tha “Ti deshiron te komandosh” respekti e… – Pershendetje, anonim ju lutem. Jam nje Nanë 34vjeqe kam dy fmi, vajzen 10vjeqe dhe nje djalë 4vjeqar. Un jam martuar para 12Viteve me nje djal nga Kosova me msit, vet jam rrit ne gyrbet. Ne fillim ishte gjdo gje ne rregull, u martova sepse doja te krijoja nje Familje te shendoshë, m’bas dy jave qe erdh nga Kosova, me ra shu**ak i tregova Nanes tha nashta dora i ka rrshit, tha a te kerkoj falje i thash po, keshtu vazhdoj kjo pun, sa her qe visha prej punes, me thojke se me cilin Koleg kisha sot pun intime, besomeni dojke zemra mem dal prej gjoksit, aq gerdi me vinte se qka folke. Burri ishte Fanatik dhe Xheloz, dy sene te cilat para Martese nuk i ka shpreh, po siq thojm ne Shqiptaret ” Politikani te gjitha ti premton, deri sa ti fiton zgjedhjet “. M’beta Shtatzën me vajzen dhe kisha shpresen qe kur te behet Baba ndryshon, e kisha gabim maltertimet, of*ndimet vazhdojshin, derisa ne vitin 2015 kur i dhash fund qdo gjeje dhe i thash te lutem merri senet tua dhe na ler te qet, sa nuk ti kam thirr Policin. Gjith kto vite jam mundu te flas me Prinderit e ti, me thojshin ti deshiron ta komandosh djalin tonë, ju thash nese per juve Rrespekti ndaj gruas vet Nënës, femiut vet dhe pse un nuk dua qe aj tme rr*h para femiut tim, komandim osht pom vjen keq per juve, qe skeni dit me e Eduku ma mir djalin tuaj. U ben 4 Muaj qekur ishim nda dhe me erdh para Nanes time te cilen e kish ofendu me vite mas syve, motrat Babin ter Familjen time u mundojke me gojen e ti te flliqt ta flliq, me tha te lutem kthehu se nuk qenka kjo jeta te cilen kam dasht ta kem. U ktheva me kusht kurr mos mem rr*h mo, ofendimet mi lan. Prap fillimi shum mir m’beta shtatzan me djalin, m’bas lindjes djalit vazhduan Ofendimet prap, mem keqtrajtu nuk me keqtrajton me qe 5vite, por ofendimet e ti nuk kan te ndalur si p.sh ( K**v, Ku*er rod Ku**e, Rrugejk etj etj ) Ju lutem disa mendime se si kisht vepruar ju me pas qen n’situat timen, mendimi im është, nuk ekziston martes as lidhje pa pas Rrespekt dhe Besim, sepse kto dy sene jan baza e qdo Martese apo nje lidhje , nuk mundet te funksionoj nje lidhje e aq me pak nese nuk ka respekt dhe besim, sado qe dashuria te jete e madhe do vij koha te zbehet dhe ndoshta te largohet komplet kur nuk ka rehati mes qiftit. Ju pershendes te gjithve, dhe ju falenderoj per Mirkuptimin.