fbpx

Burri nuk me erdh ne dhome per 3 vite, ja thirra policine por e kote, e qita kete pune ne burra dhe aty ja mledha bete nese sante nuk...

Burri nuk me erdh ne dhome per 3 vite, ja thirra policine por e kote, e qita kete pune ne burra dhe aty ja mledha bete nese sante nuk…


Burri nuk me erdh ne dhome per 3 vite, ja thirra policine por e kote, e qita kete pune ne burra dhe aty ja mledha bete nese sante nuk…-Pershendetje anonim jam nje femer e shum vujtur isha e dashurum ne nje djal shum edhe ai me donte shum po rrethi familjar na ndau mu me ndodhi ni e keq me dhu , noj nje djal pa dashje u merzita shum rash ne stres te madh pas 5 muj u zatet me nje djal tjeter edhe filluma lidhjen mi pranoj te gjitha qa me kan ndodh u fejum nejta e fejuar rreth 2 vite pastaj u martova ky me donte shum po une e jo se mendja me rrike te dashnija e par edhe pse skem pas mardhanje po duhshim shum mes veti ky bante gjith qka meta shtatzam ne vajzen e par u mundojsha mu dashuru ne kta se thojsha ky gjithqa po ban per mu po apet mendja me shkojke te ai pastaj e gjeta edhe fmin e 2 apet vajz une u dashurav ne burr temi ma sme intersojke ai fare pas 1 kohe e nxana ne sms me 1 femer te re u qarta kry qatu fillun debatet ma si besoja mbeta apet shtazan ne vajzen e 3 linda ky filloj njw lidhje tjeter sme donte dilke rrike ne tel nenstop su merrke me mu hiq as me fmi une vujsha rash ne stres te madh gat rash ne depresjom as nuk hanksha a sn nuk pish u lodh shum me shendet ky gjith naten rrike tu shenu me ta une e percjellsha nonstop pasi e zbulova i thash largov prej burrit tem ose ka me te ardh ne shtepi u nda ky u rahatu me kerrkoj falje mbeta prap shtatzan ne 2 bineq ishim shum te lumtue ky me donte shum une e doja kta nuk shkoj shum i humba 2 bebet u merzita shum qava dit e nat po kot zoti e paska shkru qashtu mas 7 mujsh mbeta prap shtazan kur e kuptun si ishte vajz kerkush sum kqyrke ne sy ma murren inati i thash burri qa ki a me Allahun don mu shty a e me ta fal zoti qorr a sakat qa thu ti une su merzitsh qi ishte vajz fare thash une me ba kshtu ju duhet me fol jo ju ma qef se ju kum pas me gjet djal nuk shkoj shum ky ja nis apet tu shenu me dika e u sillke keq me mu me rrinte me gjujkw qa i qellojke nersy vajzav masi mi bani vajza 7 muj u grindem me iki nga dhoma ma sme erdh rreth 3 vitev une u merzitsha shum qaja dit e nat ky as si u merrke me mu as nuk me qonte te mjeki as nuk umerrke me fmi mu me enshin kunet e vllaznija ky kurr as te prind nuk me qonte mu mojojsh me u merr vesh me ardh ne dhom por kot dilke dit e nat shkoj edhe ne deti mu merrejti me nje shok ky ka shku me tjetren mu semur vajza ma rroli e pilepsija sma qojshin tw mjeki as sju interesojke krekuj une tuju gatu 13 vedve me fyshi me shajshin tan kur burri te shkel tjert kqyrin mw tw lendu une perdit e ma me stres tuju merzit vjerra thojke per inati tani 4 gra ka mi pru shpi nuk shkoj gat aja vdiq une apet me kta fjal zhurum ky dite me saba sa nuk dishum ku po hin as ku po del une si rraktaric tu punu dit e nat jam shum puntor e u monojsha me zor me punu me folshin shum familjes me thoshin i ki vajzat mos jw ngusht per ta nje dit u grindem me rre, hi me gjujti per toke ishum tu ngeren mengjes iki dul ne mal unw kish kontoll me qu vajzen si interesoj u nisa kamb me qoj kunati une tu kajt shkova i thash ma nuk baj dhu n neser ka me lajmru rastin se boll ma me gjujke me qaj te val qa i qillojke dor as nuk dojkw mu merr me mu hiq gjith naten nuk fjeta ne mengjes e lajmrova erdhen policija me murren mu e ata ne pytjw ky ka tha nes vjen shpi aja ka me ngre zhag naper asfallt u fut ne burg 1 muj une shkova te prind me 2 vajzat e vogla te mdhajat sme erdhen nuk dojshin mu nda na edhe pse e shishin kta qysh u sillke me to e me mu emadha i bani 12 vjet i kuptojshin senet e 2.10 vjeq kajshin kto serdhe mw mu mbeten shtepi ky ne burg une te prind 5 jav pa i pa fmin dojsha mu tranu tan naten u falsha u lutsha te zoti veq mu bashku mw fmi mi dulum ne gjygj ky u betu se ka me kqyr e ma kurr nuk sjellna keq me ta vendosa mu kthy vjerri thoshti prit u ben rreth ni jav mas marrveshjes si upajtum nuk me lenin me ardh vendosa me ardh vet se mu merzitwn vajzat e u merzita per ato mdhajat pwr nat i shisha andrr edhe pse flisja me to gjdo dit mi taku sme lashin kurr thash du me shku pushka top ju bant se pa shku te fmija mi se la edhe erdha kta sme than sen vajza 2 tha pse je ardh oj mami se skan me la mrena mu ligji me tha ti je e lir shko sod nuk guzon kush me prek ky nuk donte as me fol me mu as mu merr me mu vendosum me burra mu merr vesh ky kqyre me akuzu mu unw pa pik faji tu punu e tu mi ba tan zezat apet menojke me la fajtore i thash nersy burrav nes nuk me vjen ne dhom santw une ma qat shpi nuk vi veq ka mi marr fmn e nrrug u murrum vesh me burra mu kthy ky erdh ne dhom kajke per nat qysh me qove burg qa me ke ba ti ky krejt historin tem e kallxoj para tanve mu tu me ngjit fjal ma edhe ma shum thash ti vet me ke pranu qashtu tash qa ki kajke per nat ma me rre spo guxon ama me fol po fol po mu rroket per gjithqka apet po rrin ne tel qashtu po spo kish njeri qa ban haki vajzav po duhet mi perbi tana jam ba kurban i vajzav mija ky apet ashti ne lidhje se gjith rrin tu shenu me ts me mujt mi dit kush asht pa e ngre zhag se la se ma ka shkatrru jeten zoti hak marrt jara bi kaq ishte hitrija ime ju lutem anonim nese ban shum kum vujt e kum perjetu maltretim shum te mdhaj zoti mi ka rujt met gjith qaka me kan ba tan jan munu me shkel per toke allahi me ka ngrt lart ati kofsha fal ntm

';