Burri nuk ju fol askujt ne familjen time,Me thot nuk mundem te dal nga vetja dhe... | Histori Të Jetës

Burri nuk ju fol askujt ne familjen time,Me thot nuk mundem te dal nga vetja dhe

Burri nuk ju fol askujt ne familjen time,Me thot nuk mundem te dal nga vetja dhe…

Burri nuk ju fol askujt ne familjen time,Me thot nuk mundem te dal nga vetja dhe…-Pershendetje histori te jetes.Si qdo kush qe po shprehemi per problemet qe kemi edhe un pata deshir te marr mendim te njerzeve.Jam nje vajz e martuar 27 vjeq edhe kam nje djal.Problemi im qendron ne mes familjes time dhe burrit tim . Jam ne nje situat aq te keqe sa nganjer spo mundem me perballu kam filluar te kem stress te madh . Burri pergjithesi osht njeri me zemer te mir por ka disa vese te kqia dhe nganjer te pa falshme. Gjithmos ka pas deshir te dal shum me shoqeri Ndonjer e kam pritur me or te tera qe te dalim se bashku po kurr nuk ju eshte ber von derisa koheve te fundit e teproj . E kisha vllavin per vizit dhe si qdo vlla tjeter ai e pa gjendjen e tij dhe deshti te bisedoj me te por burri u sill ne menyr pak te keqe pastaj as vllau se mbajti veten edhe paten ni konfilkt.Burri im nuk pati deshir me qetsu gjendje por um la mu edhe qiken ne shpi dhe me tha derisa te del vllaut yt nuk vi ne shtepi kshtu qe kaloj ni koh , gjendja u qetsua pak por zemra ime jo Burri nuk deshiron te flas me vllaun po as me prind e pjesen tjeter te familjes.Por fakti qe po me pengon me se shumti eshte qe ket qendrim se mban vetem me mua , per familjen e tij shoqerin e tij si pengon fare se qfar thojn ata ose nese me thojn naj sen mu , kam biseduar shum her qe nuk bon keshtu nuk shkon aj vetem me thot nuk muj me dal pi vetes ama un spo muj me kuptu qka me dal pi vetes kur me tjeter kon po munet . E kam lutur shum her qdo menyr kam provu me zbut situaten Anen tjeter familja tij gjithmon um kan dallu per qdo sen derisa koheve te fundit edhe djalin Qe um ka prek shum . Kur un i thom diqka te familjen e tij sdon me ndegju fare por kurr ska ndodh mos mi ja rrespektu familjen e vet Nganjer mendoj qe veten deshiron mem prish me gjith pastaj mem lan , spo muj as me kuptu As nuk don me fol per me kuptu situaten Me rastin e fundit i vendosi kapak Pata nje rast vdekje familjen e ngusht ky askujt nuk i ka shpreh ngushllime pe ndej veten shum te turperuar shum keq spo kam ftyr me dal para njerzve . Jam kan nje vajz qe gjith kan marr shembull nmu kurr asni problem skam ba edhe te burri kurr ni problem mat vogel si kam bere i kam then qe nese sme do trego ka zgjidhje aj thot jo sosht puna aty ama qka kur seni ma i shejt per qdo kend jan prind aj ata smi rrespekton . Nganjer mendoj mu nda pi tij por gjithmon po mendoj qe ka mu qetsu situata ama nuk po shoh te ardhme te mir kit rast se as familja jem sjan loder . Anen tjeter me dhimbet djali Pata deshir me marr edhe mendimin e juv flm shum