Burri me thot "Rri ne shtepi rrite ciken mos te intereson per mu", ka nje vite qe ne flem ndamas! | Histori Të Jetës

ndamas

Burri me thot “Rri ne shtepi rrite ciken mos te intereson per mu”, ka nje vite qe ne flem ndamas!

Burri me thot “Rri ne shtepi rrite ciken mos te intereson per mu”, ka nje vite qe ne flem ndamas! – Pershendetje…anonim,jam nga Kosova 33 vjeqare,para tri vite disa te aferm me propozuan nje djal ne Gjermani,pranova takum gjithqka ish ne rregull u pelqym,u fejum, banem kunor, menjeher fillova kursin i bana terminet, gjithqka ish ok ,deri ne momentin qe erdha ne Gjermani,qysh diten e pare qe erdha gjithqka ndryshoj, burri im kishe pas lidhje me nje gjermank dhe dy femije me te, per kete gje nuk jam kan e njoftune, desha te ndahem,i thirra te afermit qe mkan njoftu me te, tu me than le shuj mos fol ,ajt se fmija atje rrin me nane, ok kaloj koha ja pranova edhe femijet, se teke fundit fmija ska faj, fmija e tina edhe sot me dojn shume e me respektojn, met than te drejten edhe un i du, po problemi eshte dikun tjeter burri eshte i dhan shume mas nanes se fmive, shkon te ajo rrin ne shpi te saj, del me ta dreka , i feston ditelindjet e fmive bashk me te,mu nuk me fton,kom fol me te i kam than pom pengon, mos u en me ta mos dil me ta, veq me thot ty ste intereson, nuk interesohet per mu, kah te sillet me thot nuk te du, e kam edhe nje vajze hala ni vit nuk i ka, veq thot lema vajzen ik shko kah dush, qe ni vit flejna dhoma ndamas, un flej sallon aj flen ne dhome te gjumit, mka than ski burr jena te ndam, rri qetu ne shpi rrite qet qik mos te intereson per mu, ju lutem dikush nese din si shkon ligji ne gjermani , qysh muna me u nda prej tij, me marr qiken tem e me dal vet ni banes me jetu, e kam kry B1 edhe B2 po per shkak te shtatzanis skam mujt me hy provim te B2, po ashtu kam kry edhe integracion kurs,gjuhen e flas jo perfekt po merrna vesh, qka me keshilloni me ba, se dita dites veq po e shkatrroj veten, nuk po jom vetvetja mkan leshu nervat, kam qen shum femen e lumtun, e vullnetshme e kom desht punen jeten, gjallnin, tash pom duket kam ra ne depresion, shum jam nervoz, edhe mire mem fol me doket keq, qe ma bani me inati, ketu ne gjermani nuk e kom kerkon te njofshum, Te dashur lexus te faqes cfare mendoni ju per gjendjen time, une kam nevoj per nje ndryshim ne jeten time sepse gjithqka me eshte merzitur dhe nuk munde te duroj me nje gje te till, me eshte tepruar gjithqka dhe keshilla juaj, ka vlere per mua, respekt .