Burri hyn ne banjo dhe qan per te dashuren,njeher ju kam leju te kan lidhje por xhelozia e tepert me... | Histori Të Jetës

Burri hyn ne banjo dhe qan per te dashuren,njeher ju kam leju te kan lidhje por xhelozia e tepert me…

Burri hyn ne banjo dhe qan per te dashuren,njeher ju kam leju te kan lidhje por xhelozia e tepert me…-Pershendetje.Historia ime e dashurise eshte shume e bukur, ose te themi ishte.Jam nje vajze 25 vjecare. Ne shkolle njihem me dike edhe te themi qe mendimet tona ishin te njejta edhe pse ai ishte 10 vite me i madh se mua.Lidhja jone zgjati 2 vite dhe vendosem te tregonim ne shtepi. Familja ime nuk e priti aspak mire per shkak te kushteve ekonomike te djalit. Por, kjo gje nuk me ndali mua aspak. U betova qe do e doja gjith jeten dhe ashtu bera. Familja e kuptoi qe nuk na ndante dot e keshtu e miratoi lidhjen ton. Ne u fejuam e me vone edhe u martuam. Gjat fejeses, ve re tek burri im shenja gjelozie te tepruara. Une nuk kisha me as shoqe, as nuk dilja x kafe, as nuk beja asnje hap pa lejen edhe miratimin e tij.Por, fakti qe me donte aq shume, me bente te mos ngrija zerin per te kerkuar te drejtat e mia apo te tregoja ne shtepi.Une kurr nuk u dhu.nova fizikisht nga ai por ama psikologjikisht shume jam ndjere keq.Mendoja se pas martese cdo gje do ndryshonte per mire dhe realisht keshtu ndodhi. Viti i pare i marteses ishte me i bukuri, si perrall.Perkundesje e dashuri ne maksimium.Une isha kaq e lumtur, ai po ashtu… edhe pse kushtet ekonomike nuk ishin me te mirat.E pikerisht nga kushtet jo te mira morem nje vendim Bashkarisht, me i keqi qe mund te merrnim besoj.Vendosem qe ai te emigronte nje here e pastj te me terhicte dhe mua.Keshtu menduam e keshtu beme.Duke i premtuar njeri tjetrit dashuri e besnikeri deri ne vdekje, u larguam ne rruge te ndryshme.Pas dy vitesh emigrim, e zenka e lot pa fund, ama edhe dashuri e malle ( te pakten ne mendjen time) ai erdhi.Tashme i ftoht, tjeter njeri. Qe vetem zihej, grricej pa shkak me mua, me ofendonte e shante pa i bere azgje.Filloi te mos vinte ne shtepi e kur vinte nuk me shihte ne sy. Ishte shume e veshtire per mua te menoja se ka dike tjeter pasi ai nuk ish i till, por serisht mendja me shkonte kur nuk gjeja asnje faj tek vetja.Deri kur e zbulova. U zum keq fare ama karantina nuk me lejonte te ikja askund.Gruaja ne fjal tashme me shkruante dhe mua duke me then sa e lumtur ish me burrin tim e me lutej te ndahesha nga ai qe ti lija te shijonin lumturin e tyre. Inati me kish mberthyer edhe u betova qe do vuaja gjith jeten ama zdo e lija kurr te lire me ate. Ai me tha qe ne rregull, une ate nuk e le.Pastj nje her me thoshte e dua per letra nje here per seriozisht. Psikologjia ime ishte shakterruar.Akoma e till eshte. Nga dashuria e madhe e lejova te fliste me te, me shpresen qe do merzitej nga ajo e do kthehej serish tek une si me pare, por kaluan 4 muaj e lidhja e tyre ndjeja te behej sa me e fort. Ai qeshte me te, fliste gjith naten e une degjoja ne dhome duke qare.Deri kur nje nate nuk durova me edhe i thsh te zgjidhte mes meje dhe asaj.Isha e sigurt qe do zgjidhte ate por ai me zgjodhi mua.U nda nga ajo,. Ajo me dergon foto te burrit tim duke qare ne tualet, me thot si mund te rrish me dike qe do dike tjeter.Nderkoh un i dhash mundesin te ikte me ate qe e bente te lumtur. Ai me zgjodhi mua edhe ose skemi femij. Nuk e di pse e beri .E shoh cdo nate qw qan per te, qw sheh fotot me te, sms qe kan shkembyer. E shoh qe fshin lotet e vjen pastj ne dhome e me perqafon , sikur azgje ska ndodh.Mua me vjen shm keq per te sepse dhimbja e dashuris eshte e tmerrshme, por cte bej qe ta ndihmoj. Si ti rri afer. Ai thot me shero, por si ta bej?Jam shume e trishtuar. Kurr se mendoja qe ne jeten time do me ndodhte kjo. Se besoja kurr qe burri im do dashurohej me dike tjeter.