Me thoshe se me don,une ja fala vajzerine,ai tjetren kishte len shtatezen duke mos e... | Histori Të Jetës

Me thoshe se me don,une ja fala vajzerine,ai tjetren kishte len shtatezen duke mos e…

Me thoshe se me don,une ja fala vajzerine,ai tjetren kishte len shtatezen duke mos e…-Pershendetje deshiroj edhe une ta ndaj historin time me juve,le te jet anonim te lumet,Jam nje 19 vjecare dhe kam pasur nje lidhje e dashuroja shum por me la e u feju me tjeter kend,ishe dashuri ne shikim te par aq shum me beri te ndjehem mir pran tij dilnim pothuasje cdo dit se bashku me thoshte fjal te mira me thoshte se me don dhe une si budallaqe i besova dhe humba vajzerin me te por nuk jam pishmon sepse e doja dhe ajo gje ishte me pelqimin e te dyve,kur nje dit dulem bashk aj me tha une kam nje lidhje tjeter mbeta e shukuar dhe nuk i besova mendova qe eshte duke ber shaka,ashtu vazhdova edhe disa dit dhe apet me tha une tha ate e kam len shtatzen dhe humbi femijen tim,Familja e sej me kan ndjek dhe duhet me u feju me te,me tha se une edhe pse fejohem dal prap me ty une se dua ate,un aq shum ndjeja dhimbje ne zemer i thash nese ti ndahesh nga ajo dhe nuk fejohesh ateher del me mu,cdo nat e imja ishte me ankth lutesha mos te fejohet te rrin me mu une isha e re kishim kogja diferenc 13 vite por isha e verbuar nga dashuria per te,besomni qe edhe ne depresion kam ra kam pi gjithqka per mos me jetu per mos me pa qe po fejohet me te,me therriste ne telefon duke qajt me thoshte se skam zgjidhje tjeter se me pas zgjidhje ty te kisha ba te lumtur,por kur Zoti nuk e ka shkru per ty gjithqka munesh me ba prap se prap nuk mundesh me e mar,aj me mu delke i pir pike gjithqka nuk ish edhe ne rrugen e drejt po un prap i rrija afer sepse nuk munda ta largoj nga zemra ime asnjeher,po aj mu sma diti vleres aspak vetem me shfrytzoi ket pun e kam len ne dur te Zotit ai e din me se miri qysh ja kthen kurr ska me pas rahati ne shpirt te vetin,une sot e kam njoft nje djal sillet shum mir i kam treguar qdo gje ne fillim po se ka pengu asgje,une ndjehem shum mir afer ti ndihem taman vetvetja amo se di nuk eshte qe e kam harruar ate thjesht me kujton qdo gje me te,po mundohem qdo dit qdo net qe si ta heki nga vetja,nuk dua qe ta humbas kte amo kom shum shum frik se ndoshta ne te ardhmen munet qe me u prish mardhenia ime me kte,nuk e di nganjher them ky nuk me beson mua pasi qe me thot mos dil aty mos shko aty vetem me mua duhet te dalesh jo me tjeter kend as me shoqeri as me rrethin familjar,une askend ma te aferm se familjen se kam dhe besoj qe nuk ka kuptim me ma ndalu me dal me vajzat e agjes sepse une nuk dal dikun qe nuk duhet,jam mundu qe mja hek keto vese me ka than duhet me u msu me mu e me kto sene,une nuk ja ndaloj asni gjo as me dal me shoqni asni gjo,une si ti them po du me shku qitu meniher idhnohet sa qe nje dit gati sa u ndam Ju lutem me keshilloni sepse nuk e di qka me ba a me vazhdu qeshtu a me u nda.Ju faleminderit shum kush me ndihmon