Msiti pi durve te mia ka honger, kurr s'kisha besu qe ma gjen Burrin per gjynah t'Zotit me te meta dhe... | Histori Të Jetës

Msiti

Msiti pi durve te mia ka honger, kurr s’kisha besu qe ma gjen Burrin per gjynah t’Zotit me te meta dhe…

Msiti pi durve te mia ka honger, kurr s’kisha besu qe ma gjen Burrin per gjynah t’Zotit me te meta dhe… – Pershendetje per te gjith ata/ato qe lexojn ket faqe edhe un e kam nje histori. U fejova dhe u martova me msit msiti jem e livdojke familjen e burrit shum dhe me garantoike per at familje se jan familje e mir se mu me ka njoft msit edhe familjen tem shoki i vellaut tem se naj ban ket tradhti skemi besu se pi durve te mia ka honger e ka pi msiti 4 vjet me ka ardh msit te vellau tem i thoike djal ma te mir e familje ma te mir smundet me gjet njeri ne at der rend dola ne bised me burrin 3 hera dhe me pelqej dhe u sill mir burri dhe familja e tina dhe u martova shum shpjet se ishte burri ne mergim dhe u doike shpejt mu martu brenda 1 jave fejes u martova u sillshin teper mir burri dhe familja e burrit dhe filluan menjerena te me thojn duhet me mbet 7 zan un frik u martova skisha as 2 jav martes eh keshtu jeta te burri filloj mir u sillke burri shum me respketonte me donte shum edhe pse u bejke burri nervoz her her shum pas 3 jave martes e kuptova se burri kishet nje smundje ishte me te meta per gjynah te zotit amo sisha ne gjendje me fol diqka me ta se vetem ne gjum rrisha a qitshin naj sen ashtu veq ne gjum me neit allahi e din ma mir vetm nje her i thash burrit thash qka asht kjo e jotja 3 jav po bahen vet bran pin e kshtu po ma filloj burri dhe familja e tina te ruhen per qdo sen nga une un. Dhe 1 muj sa ishte burri u sillen mir familja e tina dhe burri pas qe shkoj burri ma nuk rrisha ne gjum dhe po i zbuloj senet 1 nga 1 ne at shpi te mallkume jeta te burri u dasht me jetu ne at shpi pa telefon pa skajp pa fb jemi kan 3 nuse njona 12 vite njona 4 vite un 3 muj martes asnjona skena pas keto kushte 3 nuset i kemi pas burrat ne mergim vetem vjerra kur ka dasht naj hera me naj dhon me fol me burrat ton telin dhe kshtu u dasht me duru qka thojn famlija e burrit amin me ba na 3 nuset ora 4:30 ose e shmuta ora 5 mengjes mu qu nuste pi gjumit u adaptova me at jet qysh kerkonet vjerra edhe naper ara na ka qit familja e burrit ndoshta dikujt i vjen per te qesh kur ta lexon ket histori timen amo kam nje mesazh per gjith nuset se shum histori po shof i kan tana kushtet edhe ankohen un kisha jeten te burri kshtu vjerra jem ku doike vet shkojke neve 3 nusev na lake mshel qaty ne shpi dit e nat mo deri sa per 3 muj dita edhe pak jam bo budalla se vjerra shum e shtir as me kunata skena guxu me u shpre ne veti amo un me qdo kush kam pas dashni per burr amo un skisha pas as burr se vellau shum te mir me gjitha te mirat edhe pse jam rrit jetim pa Nonen dhe pa Babin eh keshtu jeta te burri vazhdoj 3 muj dit rend deri sa erdhi bajrami madh per me kuptu se dyshojsha se jon katulik diten e bajramit e kuptova se jon katulik ishin kon kthy katulik familja e burrit dhe ma jeta mu ftof shum sdisha ka tja mbaj se vjerra me kercnjojke ma bajke sguxon mu ndah kurr se e ke nje vella qato kena me ta rre dhe u frigoisha shum se po ma msynin te vetmin vellla un boisha mend me lendu vetin mi dhan fund kujna ja pasna fal Jetn ni te pa fe ni katulikt oh zot i madh vet qe se kam lendu vetin kur kutova qe ja fal virgjintetin ni katulikt qe e ka shit fejen e vet per pare asni hera si tregoisha vllaut tem diqka keq per familjen e burrit e as per burr qe e kam te smut po vllau jem e kutoj jeten te burri kreit me lutke vazhdimisht mu ndah se ti je tu frigu nga ata se nuk rrin ti aty un gjith mir jam amo vet zemra e jem e dike se qysh jam dhe vellau jem vike shum shpesh per me vizitu dhe moter ndaju nga keta se nuk je per ket familje amo un tan kohen kisha kercnime nga familja e ish burrit dhe ishte shum shtir qdo gje durova dhe ja nisi verrja duhet shum rrall me shku te familjet nuset po e ves kunaten e madhe thash ne sa shkon te familja jote me tha 5 ose 6 mujt sa shum u merzita un se un vetm nje vella edhe qato mos me pas ka 5 a 6 muj shum shtir isha po un sjetova ne at shpi ma shum se 3 muj dhe vellau im kutoj jetn e motres dhe erdhi me forc e me mur nga familja e ish burrit dhe fol allahut dhe vellaut tim sdo i baj 7 muj qe jam te vellu jem kjo ngjarje ka ndodh vit 2018 dikujt mi 3gu kshtu ndoshta nuk beson po keshtu me ka ndodh dhe kur e kam pa vjerrn tem tu e rre kunaten tem qe me tregoj se burri jem ka smuj asht i smut me te meta edhe po e pys thash edhe vellau i burrit qka ishke ne ks ai ka 3 apo 4 dita nuk dilke pi dhomes se krejt familja te njehten smuj se per vjerrn me kan tregu mas 3 dite martes qe so mir vjerra amo se po me del edhe burri me te meta ma vetem qe nuk lujta pi mendve kunata e dyt u kan jetim gjithmon vjerria mi e kan thirr jetime kunaten e dyt a ne fakt edhe un isha jetime kunaten e madh veq e neqmoishin ne qdo aspket te jets kurr skishin respket per neve nuset hiq edhe pse nga un jan rujt se un isha frik e martume tan kohen 3 muj dit kerkush ne at shpi sna ka ardh i vetmi vellau jem qe ka ardh edhe ai e kish pas kuptu jetn te burri qe so mir hiq edhe 3 shoqe te vjerrs na kan ardh te familja e burrit se svinte kerkush 3 halla i ka pas burri 2 migjallar ika pas burri kurr ne at der te familjes nuk na ka ardh kerkush hiq me dhimsen dy kunatat shum se kan met aty amo ato skan pas perkraje nga familjet e vet asnjona hiq se njonen kunat e kish pas qit njerka aty eh tjetra e kish pas gjet vet burrin edhe skan perkraje me vjen keq per to shum se e kemi qu triat si motra se na skemi pas aty dikon qe na ka respketu e na trijat gjith nerveti tu majt me ato forcat e tona edhe pse shum her as buk sna lashin me honger mfalin vllezer e motra se ndoshta e teprova me keto fjal.