fbpx

Babi u merzite shum kur u ndava nga i dashuri, msiti i pare qe erdh ai me fejoj me te, pas 18 viteve martes u ndava se nuk...

Babi u merzite shum kur u ndava nga i dashuri, msiti i pare qe erdh ai me fejoj me te, pas 18 viteve martes u ndava se nuk…


Babi u merzite shum kur u ndava nga i dashuri, msiti i pare qe erdh ai me fejoj me te, pas 18 viteve martes u ndava se nuk…-Pershendetje histori te jetes e te gjithve ju lexues te faqes!Edhe une dua te shkruaj historin e jetes time nuk dua tju lodh eshte shume e dhimbshme .Mua me pelqejne historit qe jane te bukura, ciftet qe kalojne mire me njeri-tjetrin,po mua nuk me ndodhi ashtu me jeten time me femijet e mi nuk e di ku kam gabuar,apo ishte nje zgjedhje e nxituar e babait tim dhe une ndodhem ne kete situate.U rrita ne fshat qe e vogel I shihja vuajtjet problemet dhe pse isha e vogel kemngulja te vija ne shkolle as prinderit as nje as motra as vellezrit nuk kishin shkolle.Mbarova 8vjecaren dhe I thoja babait tim dua te shkoj ne shkolle edhe pse ai u mundua e genjyen nuk I dhan burse une cdo darke ndizja nje qiri qaja dhe lutesha o zot te lutem une dua te shkoj ne shkolle!Kish nje muaj qe shkolla kish filluar un isha akoma ne fshat.Nje vajze qe do shkonte jasht me familjen e saj e kthen bursen dhe pas nje muaj une shkoj ne shkolle,u plotesua deshira ime .Largohem dhe qendroj ne konvikt dhe I kisha ven synim vetes qe do mesoj,4 vite vetem dhe prinderve nuk u kisha sjell asnje problem.Kur shkoj ne fshat me thot babi im gjej ndonje djale te mire se kisha kalur ne mendje kete gje dhe kur shkoj perseri ne shkolle me thote nje shoqe,filani do te pi kafe me ty qe te njohi.Dakort i them do dal te pi kafe shkoj heren e pare pi kafe nje djale I bukur I sjellshem me beri per vete,dal cdo dite me te pas mesimit ne cdo vend dilja me te e doja por asnjehere nuk e lejova te kryeja mardhenje me te.Shkonim bashke kudo e puthja e doja edhe tani me dridhet mishi per te .Sa shoqeria na xhelozonte aq shume sa kur une mbarova shkollen ai u nda nga une me ben te pa beren.Une I kisha treguar dhe familjes, e perjetova shume keq. Babi qe vet me thoshte gjej nje dhe lidhu tani ish kthyer ne armikun tim. Lajmesi i pare qe erdhi ne shtepi me fejoj pa deshiren time.Dhe une nuk u dashurova kurr me kete njeri dhe ky me trajtonte shume keq. Pas 18 vjetesh jam ndar pas shume e shume vuajtjesh peripecish shume te medha. Ju lutem me thoni cfare duhet te kisha ndryshuar ne jete?Ku kam gabuar