Baba nuk u pajtu me kan me ta, Une i thash "Po edhe pik" Ai ma dha zemren e tij per t'me shpetuar jeten mua! | Histori Të Jetës
zemren

Baba nuk u pajtu me kan me ta, Une i thash “Po edhe pik” Ai ma dha zemren e tij per t’me shpetuar jeten mua!

Baba nuk u pajtu me kan me ta, Une i thash “Po edhe pik” Ai ma dha zemren e tij per t’me shpetuar jeten mua! – Pershenetje histori te jetes jam 21 vjeqare jam duke shenuar me fb te shoqes kam qen ne lidhje me nje djal qe 4 vite e kam dashur shum edhe ai mka dasht kemi kaluar shum mir me njoni tjetrin jem kon si me kon vlla e moter 3 vite kemi dal tinez familjes sepse familja nuk e kan dit qe jem en lidhje mas 3 vjetve vendosem me ju tregu familjes ne familjes ju tregum familja e tinaj ishte dakord por familja ime nuk ishte dakord qe un te martona me te nuk e di arsyen pse babi vazhdimisht me thojke jo un i thojsha po edhe pik edhe ni koh te gjat skam folur me babin na e vazhdum lidhjen edhe 1 vjet amo sdi qa ndodhi ai ja nisi me marr ni rrug tjeter hike shum en probleme vazhdimisht u merrke me njerz te rrezikshem i thojsha mos u merr me ta se ki me jav pa sherrin ai vetem me thojke e di un qa boj ty ste takon me mu perzi me ko rri i thash ne rregull bon qa dush veq vet je tu em largu prej vetes nje dit me shenoi me tha kom vendos me shku jasht edhe e kom gjet ni qik per me nu kunor me to veq sa per letra nuk kisha deshir me shku jasht se nuk me pelqen jeta atje jasht jam mesuar ketu en ks edhe i thash nuk te vi jasht ndaq ti shko therja me to edhe pe ktputim qetu skem qa me vazhdu ma shum ai thojke jo se nuk tlo un ty edhe ski me kon e kerkuj veq e jemja edhe stlo me kerkon me u martu ja bona le jashtin edhe ram dakord qe mos me shku jasht pas disa ditve u perlajtem edhe ni koh nuk kem shkru as sme ka shenu e as si kom shenu nje dit me shenoi me tha qe at vajzen qe e kishte gjetur vetem sa per letra e kishte len shtatzen dhe un u trondita i thash shko vazhdo jeten tone pra me to ai hale menojke qe rri me to kur ai em ka tradhtu me tjeter ko edhe plus o tu prit thmi me to masi u prishem un vendosa mos me pas mo kontatke me te dhe as me familje tinaj nje dit pe shoh po me vjen nje mesazh me nr te panjohur ishte ai kishte shenuar qe svjen qetash mo gjall sem sheh edhe un shkova edhe ai kishte pasur armen ne dor me thojke qe sem kthehesh un e mys veten un nuk disha qa me bo qe me bo ata qe me lon armen i thash lsho armen se po me tha premtom i premtova qe do jemi bashk tamon si e ka lshu armen ai erdh ni njeri qe ai kishte pasur disa mos marrveshje me to edhe ai ke me arm edhe e drejtoi te ai edhe qelloj amo nuk e qelloi ate po mua se un i dola para e shpetova ate dhe jeten time e rrezikova disa dit kam qen ne gjendje kome se mka qellu ne zemer dhe osht duft me bo transplant te zemres mjekt i treguan familjes qe duhet ni donator pastaj ai kishe dalur dhe kishte then qe un do jap zemren time per te masi jom qu un e kom lyp ata ju thojsha familjes ku osht ata nuk me tregonin kurgja kur me kan treguar jam qmend thojsha ma mir te kisha vdekur un se ai edhe pse me ka tradhtu hale e dojsha shumm edhe hale e duu sun e harroj kurr ata edhe kurr se menoj najher me harru dhe nenstop i kqyri foton e tinaj fotot e mija me to sdi qysh mr ja bo qe me harru qe un me vazhdu jeten plizz disa keshilla.