Baba m'thot "Zgjedh, deren e ke hapur, familjen ose ate", e di se familja nuk lihet per asgje ne bote por edhe... | Histori Të Jetës
Zgjedh

Baba m’thot “Zgjedh, deren e ke hapur, familjen ose ate”, e di se familja nuk lihet per asgje ne bote por edhe…

Baba m’thot “Zgjedh, deren e ke hapur, familjen ose ate”, e di se familja nuk lihet per asgje ne bote por edhe… – Pershendetje nese postoni anonim ju lutem, dua mendimin e juaj sepse kam mbet mes dy zjarrev te dashurin apo familjen… Jam 24 vjeqe dhe jam ne lidhje qe 7 vjeq me nje djal te moshes 26 vjeq me te dashurin shkojm shume mire e dua dhe me do si cdo cift tjeter kem pas probleme por gjitha te kalushem gjithashtu dhe familja e tij me respektojn dhe respektoj shume, dhe jan te lumtur qe un jam e dashura e tij, me heret nuk kemi dashur te bejm publike lidhjen tonde deri sa te mbaroja fakultetin dhe te mbushja moshen te ndihesha e gatshme, jetojm te dy ne te njejtin vend e kam dhe afer jo aq, vendosem ti tregojm prindve te mi per lidhjen edhe pse frigohsha shume por sdoja te ikja te shkoja tek ai pasi qe më sësht koha te ik, ju tregova ata priten lidhjen time shume keq pasi qe me fjalt e te tjerve jau kishin mbushur babait tim koken qe ky djal nuk bên per mua dhe ka pasur babain jo aq te mire vite me pare por mua sme intereson ju thash sepse nuk do te jetoj me babin e tij por me të dhe pse e ka babe nuk i ka ngjar fare dhe un me se miri se cdo kush tjeter e di si ështe ai sepse kam kaluar vite me të tjeter te dashur nuk kam pasur por nuk mundem te ja spegoi babit tim , babai im me tha te zgjedh deren e ke të hapur familjen ose ate un e di se familja nuk mund te lihet per asnjê gje ne bote mire po dhe te lesh te dashurin dhe te jetosh me dike tjeter hateri familjes nuk ështe zgjidhja e duhur prandaj kam mbetur as te marr rrobat edhe te shkoj tek ai as te rri ne shtepi do te doja shume nje keshillë nga ju ndjeksit e faqes sepse nuk mund te bind babain tim qe e dua dhe te flas me te dashurin tim. Te pres apo te vazhdoj te shkoj sepse ndoshta nje dite dote me falin mua, faleminderit.