fbpx

Axhallaret me ndajten nga burri dhe sot vajza e axhes eshte e martuar me ish burrin tim, kam mbet rrugeve, familja nuk me pranojne te kthehem ne ks...

Axhallaret me ndajten nga burri dhe sot vajza e axhes eshte e martuar me ish burrin tim, kam mbet rrugeve, familja nuk me pranojne te kthehem ne ks…


Axhallaret me ndajten nga burri dhe sot vajza e axhes eshte e martuar me ish burrin tim, kam mbet rrugeve, familja nuk me pranojne te kthehem ne ks…-Pershendetje Histori te Jetes,Po ju shkruaj nga Gjermania,me tregu si axhallaret e me ndajten nga Burri.dhe sot vajza e axhes esht e martume me burr timin veq per letra. Un jam nga Kosova edhe me kan njoftu me nje Familjare e imja me nje person qe jeton ne Gjermani, dhe u martova me ate edhe erdha ne Gjermani,por ne vitin 2019 shkojmi ne pushim ne Kosov edhe nje kusherin e imja ka lakmu dhe Bon qmos mem nda prej burrit jo veq ajo po edhe agja jem edhe gruaja e axhes edhe ajo kusherina paska qen tu bashkpunu me vajzat e axhes tjeter qe te me ndajn nga burri edhe kan shku deri te familja e burrit qkas kan shpif per mua, dhe une si njeri pa sherr qe jam nuk e kam dit qka po pergaditet mbrapa shpinës time.edhe une ne fund te 2019 shkojmë ne Kosov per vitin e Ri aty vjen ndarja burri ja nis mem maltretu mua me ba dhu n psiqike ndaj meje qe kishe ato i kan than kishe une e kam vetem per viz e qkas kan then per mua rrena me kan ngjit fjal qe nuk i kom.e aj e ka ba me qellim mem.largu mua edhe une jam shku te familja ime, qika e agjes ka shku te burri jem dhe aty i kan rregullu raportet, edhe kthehem un ne Gjermani vet pa burrin edhe sot kam neper hajma te Gjermanis katstrof Jeta, nuk kam as viz se aj e ka prish vizen edhe mkan lan rrugve familja nuk pranojn qe te kthehem ne Kosov,jam shum ni gjendje te keqe e qe me vjen ne mendje te ja mar jeten vetit se nuk shkon jeta keshtu ma. Edhe plus as agja as familja e burrit nuk pranojn asgje qe ata jan martu dhe mua ma kan prish jeten, Ju lutem me tregoni si gjej nje Argument dhe te ja qes agjes tek nersy qe ma shkatroj jeten mua,e shtini qiken e vet te martohet me burrin tim veq per vizen.me.duhet nje Argument i fort qe krejt farefisi t’a din kush jan ata e qka mkan ba. Se e kan ba me plan krejt qe ata e din qe une e di po tjerëve po babes tem i kan than qe nuk esht e vertet ata po mundohen qe me mbulu mos te marin vesh farefisi tjert.besoni jam shum keq. qka me kishi than me ber si me gjet nje argumet se nuk mundem te perballoj ket tradhetin qka me kan ber, se nese nuk gjej argument ata kan mem ba diqka shum keq mua nuk e di se ku dot perfundoj une a qka dot behet me jeten time.se ata me siguri e kan nje plan qe mua mem pastru edhe mem shkatrru edhe ma shum, se frikohen qe une ju hakmirrem atyne. po para se mem ba ata mua edhe ma shum keq une duhet te gjej nje Argumet a kish pas najkush mem ndihmu qe te gjej Argumet per ata une edhe me tregoni nese dikush me ndihmon mua do te jam mirnjohse deri te vdes. Ose mem tregu si mundem te gjej naj Argumet se nuk mund te jetoj me ket barr qe e kam ne kry . veq Zoti shpresoj qe ma largon ket merzi qe e kam, Familja jem nuk po dojn me gjet deshmi se po friksohen mos ndodh diqka, po per mua esht ma mir qe te gjej deshmi. edhe jam 45 qka dot bej une tash vet pa femij pa askend. dhe ish burri ka qen 54 vjet e ajo kusherina 34 vjeq pra ajo 20 vjet ma e re se aj e kan ba veq qe te mar vizen nga aj , bre Zoti ne shpirt jav kthevt ishalla si ma kan prish jeten ata mua. pra pres komete prej jush. ju pershendes me falni nese kam ber gabime ne shkr** beso qe tu qajt jam tu e shkru ket Histori.