fbpx

Burri me linte pa buke dhe me mbante ne oborr gjate nates, ne telefonin e tij gjeta sms me shoqen time te ciles i ndihmoja me para,femijet mi ka kthyer kunder...

Burri me linte pa buke dhe me mbante ne oborr gjate nates, ne telefonin e tij gjeta sms me shoqen time te ciles i ndihmoja me para,femijet mi ka kthyer kunder…


Burri me linte pa buke dhe me mbante ne oborr gjate nates, ne telefonin e tij gjeta sms me shoqen time te ciles i ndihmoja me para,femijet mi ka kthyer kunder…-Pershendetje jam nga Korça jam 39 vjet. Jam martuar ne mosh 21 vjeç me mbleseri i themi ne qe ne fejes nuk i kishim mardheniet shum te mira pastaj u martova perseri i njejti avas ziheshim me prindrit e ish burrit kishim zenka nuk mbeteshe dite pa u grindur pa shkak gjithmon per gjera koti ish burri filloi te ushtronte dhum mbi mua gjithmon mua me bente me faj.Per nje vit linda vajzen po per mua ishte gezimi me i madh ne jet dhe mardhenia me ata po regulloheshe po nuk zgjati shum filloi prap sheri ne familje me rrihte ish burri me ofendonte cdo dit e me shum sa nje dit nuk durova me dhe u largova ne prindrit me gjith vajzen time nje vjece e perjetova shum keq po nje motra e tij me merte cdo dit ne tel kthehu per vajzen mos rritet pa baba kaluan 5 muaj dhe nje dit erdhi me mori dhe shkova prap aty fillimi ishte i lumtur.Mbeta serish shtatzan linda binjak u gezova shum isha e lumtur shum e lumtur nena e tre femijve po kjo lumturi nuk zgjati shum filloi perseri grindja maltretima nje dite me maltretuu sa vajta ne spital po mendjen e kisha ne femijet vajta prap po nuk ndryshoi asgje prap dhum maltretim prindrit te gjith njerzit e mi nuk i pranonin me mbanin sk***e.Rrija vetem ne shpi vetem punoja nuk me linin te dilja as ne dyqan per te blere diçka qe me duhej ai gjithmon me rrinte me nerva me bertiste me shante po un i thoja pse me trajton ashtu jam nena e femijve tend pse me thuaj arsyen pse ai dilte jasht saher nuk me jepte nje shpjegim por nje dit ne tel e tij gjeta disa sms nga nje femer tjeter dhe ajo femer ishte shoqja ime qe ndihmoja per cdo gje se me vinte keq ishte me ekonomi te dobet u semura u cmenda fare ponuk dija cte beja ti thosha ai me rrihte e mbaja perbrenda u semura ai nuk me conte per vizit nuk me merte ilacet nuk dija cte beja fola me motren ja tregova te gjitha erdhi ajo me mori me vizitoi mora ilace eh u qetsova pak po ai sa vinte me keq behej me mizor me i maltretimshem po kaluan disa jav ai me rrihte cdo dit me nxirte jasht naten nuk me jepnin buk vetem punoja nuk haja buk nuk kisha fuqi mbarova si njeri u dobesova shum po dhe femijet e mi nuk me donin me se i mesonin kunder meje ajo nuk eshte e mir ju kemi rritur ne kjo nuk di tju mbaj tju rrit dhe ata me urrenin nuk me afroheshin fare dhe as mami nuk me thonin po ose ne emer me therisnin kur ju duhej gje ose ti moj na jep buk ose diçka tjeter nuk i prekja dot ti puthja ose ti mbaja merzitesha shum per femijet e mi i doja shum dhe per ata i duroja te gjitha keto vuajtje punoja shum kishim bageti me ato mereshim por nje dit vjera i tha djalit te vet se un nuk punoja dhe punet i bente ajo qe ne te vertet ajo nuk bente asgje vetem rrinte dhe me ofendonte mua per njerzit e mi dhe mua me ofendonte ai erdhi dhe me maltretuu aq shum sa nuk po qendroja dot ne kembe ate dit erdhen prindrit e mi per te me pare si isha i takoja jasht shtepis por ate dit nuk dola dot dhe shkoi vajza ajo eshte e semure nuk vjen dot tju takoj