fbpx

Axha ka kontrollen ne familje dhe me ka martu pa e pyt babin tim,per burrin asnje ndjenje nuk e kam,mami dhe babi me thojne hajde ikim krejt bashk por po kemi frik nga axha sepse…


Axha ka kontrollen ne familje dhe me ka martu pa e pyt babin tim,per burrin asnje ndjenje nuk e kam,mami dhe babi me thojne hajde ikim krejt bashk por po kemi frik nga axha sepse…-Pershendetje, jam nje grua 26 vjeçe, jam martu ne moshen 24 vjeq me nje djal qe se kam pa e se kam njoft kurr e migja jem pa deshiren e babs mka martu se ai ka kontroll mbi krejt familjen ton, as nje vajz ne shtepin tone nuk te drejt me kry shkollim mbas gjimnazit ose edhe mbas shkolles fillore te lart, mka martu me ate djal e ai jeton ne Austri ku tash jetoj bashk me familjen e tij, qe dy vjet me to jetoj mirpo as edhe nje ndjenj me e vogla per to ende nuk me ka ardh, ne austri i kom tana tmirat vjerria e mi sillen shum mire me mu edhe motrat e burrit shume mire edhe nuk me konsiderojn kurr si nuse po si qik e shpis tyne, kan respekt per mu shume po njekohsisht edhe une per ta, familja e burrit nuk e din qe une nuk e du djalin e tyne edhe menojn qe krejt osht ne rregull, burri jem naten e marteses ka tentu mem prek mirpo nuk e kom leju edhe jemi ul e kemi bisedu shum gjat at nat derisa i kam tregu krejt historin qysh eshte puna, edhe ai ka dasht at nate mem nshu e mem qu te shpia po une se kom leju se ju kom frigu migjes tem se del e ma mer jeten, burri sillet shume mire me mu ne sy te familjarve tij jemi si qift i lumyur mirpo kur jem bashk si mos me njoft njani tjetrin, nana e baba jem e din krejt qysh e kom punen un jom fmi hastret edhe gjith kur shkoj ne kosov mthojn leje burrin e hajde ikum dika larg prej ktu e jetojm jeten na tre te lumtur, po e di qe nese e bajm ket lloj veprimi migja kurr ska me na lan rahat se sdon hallku me fol keq per to, e di qe ma e lumtur isha kan me ik dika ama po rrezikoj shume si per veti po edhe per prind tmi, nkosov jemi familje e madhe edhe na njohin shume veta, migja jem nese vendosim me ik bashk me prind tmi na gjan pa qel sabahi mire, baba jem o ma i vogli prej vllaznive te vet e me to ata bajn qysh dojn vet nana jem ska drejt sen nshpi , e mu qysh pom dhimen baba e nana pom dhimet edhe vetja se jom tu nejt me njerin qe se du e spo muj as me mendu se qka me ba, une keq spo heki po pom dhimet mas shumti nana jem se nshpi tvet smunet me u ndi d lire me ba sen veq qysh e urdhnojn ato kunatat e veta e nese ikum kem mundsi me pshtu prej kti zullumi po edhe mujn me na gjet e me na mar jeten tanve si mu e si baben e nanen e deshta me mor kshilla prej lexuesve qa me vepru a me nejt e qet ketu me burrin ne austri a me u kthy e me shku dika larg me prind?