Asgje per hater nuk shkon, Pas 12 viteve martes jam ndare nga burri edhe pse... | Histori Të Jetës
Asgje per hater nuk shkon, Pas 12 viteve martes jam ndare nga burri edhe pse

Asgje per hater nuk shkon, Pas 12 viteve martes jam ndare nga burri edhe pse…

Asgje per hater nuk shkon, Pas 12 viteve martes jam ndare nga burri edhe pse…-Pershendetje jam ajo vajza ajo grua ajo nen qe pata shkru para shum muajve,,,martesa me maltretim.Sdua ti cek ato fjal qe i pata then se sdua ti kujtoj edhe pse nuk harohen por desha te ju falemenderoj te gjithve qe me keni mbeshtet,desha te ju tregoj se cdo gje ka mar fund e kam len,jetoj me femijet dhe Jam shum e qet edhe pse tani kam obligome tjera..Faleminderit Zotit qe me ka ndihmuar shum,kam filluar te shoh jeten ndryshe por nganjeher them pse kaq von prita ta le at idiot,dhe at familje idiotesh,?!por me mir von se sa kurr edi se nuk jam sic isha me kan shkateruar shum por Me Zotin para besoj se do arij gjithqka.Desha nje mesazh te ua dergoj te gjith aryre nenave atyre grave qe kaloj siq kam kaluar dhe un nje tmer te madh midis nje familje te poshter Pa shpirt mos te lejojn qe askush ti poshtersoj se ne grat nuk jena prona e askujt….Un edhe pse nuk e doja edhe pse me permaltretimonte qendroja midis torturave,ofendimeve,,kam ndejtur dhe pa buk edhe femijet e mi vetem se ishte turp te ndahesh edhe pse ajo martes nuk ishte zghedhja ime,ateher thoja smund ta le pasi skam para si do ja dal e vetme me femijet por para asnjeher nuk bera pasi isha sherbetore e atyre deri sa nje dit me plasi filmi pas 12 vite martes asgje per hater nuk shkon….Dhe riskun Zoti cdo kujt ja furnizon…edhe sa me shum te rish me nje familje me nje bur te till me shum keq i ben vetes por edhe femijeve qe un sot e asaj dite punoj shum ti ndryshoj femijet per te mir… babi me kerkon te ai fal por un nuk edi a do ja fal Zoti,,ish buri cdo dit me lutet ti kthehem por Jo edhe pik…tani me thon si ka mundesi te ndryshosh aq shum por un thjesht jam ajo e njejta vetem se me keta njerez te shpifur kam ndryshuar.Kisha shum frig por tani Kur edi qe e kam Zotin ne cdo hap te jetes time aspak skam frig them me vete si nuk e lash me heret….tani kam filluar te shoh jeten me ngjyra…kam filluar ti shoh femijet e mij duke qeshur qe me kishte munguar qe shum koh,,,me kisht munguar ajo liri,,me kisht munguar koha te jetosh si njeri e jo si nje qen….perkrahje te askujt nuk kam dmth te familjes por ska rendsi sja vlen te merzitem pasi familja ime jan femijet e mi..Dhe asnjeher sdo ja bej femijut tim te kaloj ate cfar kam kaluar un….ato endra qe kisha per veten time smunda ti realizoj por do bej gjithqka qe endera e femijeve te mi te realizohet inshallah. Dikush me thot pse spo martohesh,un thjesht skam nevoj per nje burec.Jam shum mir keshtu sic Jam me femijet…Qe cdo dit ma din vleren,qe cdo dit me japin dashuri te paster…I lutem Zotit qe mos te ler asnje grua te vuaj asnje nen pasi jeta sinqerisht esht e bukur nuk ja vlen te jetosh e torturuar e jemi vetem nje jet..Vetem kujdes si si Po e jetoni se nje dit dot jepji llogari..ju pershendes te gjithve