Kurr Allahu mos e gezoft vjehrren time,E burrit tim i ardhshin ment sepse... | Histori Të Jetës
Kurr Allahu mos e gezoft vjehrren time,E burrit tim i ardhshin ment sepse

Kurr Allahu mos e gezoft vjehrren time,E burrit tim i ardhshin ment sepse…

Kurr Allahu mos e gezoft vjehrren time,E burrit tim i ardhshin ment sepse…-Pershendetje histori jete desha ta tregoj dhe une historin time. Une jom nje nene e tre femijeve dhe aspak sjom e knaqne me jeten bashkshortore.Ne fillim shum mir kem kalu me burr e dilshum shpesh pas marteses sepse sa jom kon e fejume sme ka leju babai me dal, e kur u martova burri me dojke shum e dilshum shum saqe hiri gjelozia ne mes dhe ma skem pa drit me sy. Krejt ka ndodh prej kunatav tyj gjelozu ato na spo dalim kto po dalin edhe nu rrallun te dalmet.Pastaj ndodhen dhe problemet burri mo spom respekton prej fjalve te shumta u ftoh pej meje.U ndajtum vjerria mbeten me mu prap gjelozia vazhdoj se prap dilshum.Sepse kta jan 5 vllazri e kan pasurin ende bashk ni hap me ba ste lojn rehat flasin sat mujn kunatat per asgje sje e lir dhe sonte ndodhi rasti shum i keq kunati me bani fjal me shtini nkonflikt me burr qa sme tha weq gruja tij asht puntore une jo e kurr nuk ulna llam bahna tyj ju fshi shpin e madhe qe e kan 5 kat e gjith fjal tyj mba me burr edhe e arriten qellimin burri eshte ftoh shum me mu kurr anen sma man qa sme thojn krejt aj veq i ngon, edhe jam teper e idhnume me burr si flas ma kurr dej tmushet men se ska ma keq se mos met mbrojt burri vjerra 100 her mka ofendu me fjal kurr sme ka ofru ngat vete, per to jan rejat tjera tmira pej si u ndam ato i don ma shum. Qe 3 her qem thot Zoti tlenduft jara bi e ket nem sja harroj kurr sa tjom gjalll edhe i thash me sodin ti e ki kry me mu e vdekt je per mu se ski drejt ti mem nem veq nana jem ka drejt se ajo mka rrit e jo ti mem nem. Se qiken tane weq pe uron e mu pom mallkon . Kurr Allahi mos e knaqt vjerren tem edhe kunatin e 4 kurr halllall mos ju koft as nket dynje as nat dynje. Edhe burrit i ardhshin met more Allah qe kurr sum mbrojti se burri te ngrit burri te ul . Se me fol aj kerkush sun mun mem shkel po sdi pse ma sosht qysh a kan Allahi dit e e udhzoft.Edhe e desha mendimin tuaj se qfar te bejMe u nda me burr smundem ti le 3 femije sepse pa ta skom jetE me duru gjith mem shkel per tjert une kopa spo kom forc mee sepse jeta nuk shkon gjith me vuajtjeQfar kishit bere ju ne ket rast kur fati i jetes tende nuk te mbron te ben te pa vler ju pershendes ma beni halllall,ju pershendes.