nga spitali

Ajo po del nga spitali dhe mjeket nuk po dijn qka me i bo ma, gjate 10 viteve te fundit Ajo…

Ajo po del nga spitali dhe mjeket nuk po dijn qka me i bo ma, gjate 10 viteve te fundit Ajo… – Pershendetje historit e jetes ju pershendes juve faqe nderuar jeni te mrekullushem, dua te hi ne tem. Une jam nga maqedonia une sot dua te shkruaj nje histori per me shum kerkoj ndimen tuaj. Kam nje mbes te vogel ajo ashte vetm 6 vjeqe esht nje fmi i pafajshem esht si engjull un jam shum fort e lidhur me te e du pa mas sot kam shkruar ket vet per engjellushen time, ajo kur asht kan e vogel 2 muajsh e ca ajo ka pas (gerce ) te shpeshta ne bark po ju hedh ne kok ka qen shum ne gjendje kritike pas disave intervenimeve ne spital ja aritem ajo u sheru po u desh te pi ilaqin der 10 vjet apo me shum asaj, mami vet ja ep per dit nuk e haron as edhe nje dit te vetme. Ishte 8 marsi dita e nenave une doja qe tja uroj mamit te saj 8 marsin por jo ne sms por doja te flisja deri sa e theras ajo me foli dy fjal e me tha se jam ne spital u shtanga besoni mu dhimt shum thash te lutem me e leshu kameren me pa ciken kur po e nez ajo me fol me tha tete a je mirr tu fol me mu un e pash duke e kap gerci e u ba shum keq qika zemra jem une nuk mujsha me pa zemra me qajke nje fmi 6 vjec o zot kam aq shum frik. Ajo esht ne spitalin e shkupit (Nën Tereza) qe 4 dit po pa asnjelloj ndime nga spitali kan ber anliz gjakun, ujin asgje mu shum rezultatet as nuk i kan treguar une mendova ka qen e shtun e djel ndoshta per qato thash ajt te henen ndodhta i japin dicka edhe pse ajo gjat ktire diteve ka pas shum dhimbje mjeket e kan pare por ndim si kan ofruar aspak sot edhe vedien e ka humb. Erdhi e hëna sot ishin gjith vizita e spitalit por perseri pa ndim pa asgje ajo po del nga spitali ku gjendjen e ka edhe me te keqe nuk dim ku me shku ku me trokit me kerku ndim ju kisha lut nqofse dini dicka naj mjek te mir ose diqka me na tregu ju kisha falemenderuar shum ndoshta nuk kam shkruajtur prefket se kam shumm stres por doja sa ma shpejt me prit naj ndim prej juve ju pershendes te gjithve jeni te mbrekullueshem.