fbpx

Ajo grua ma ka mar zemren, ka femije por burri nuk i jeton me, do beja gjithqka per te nese do behej e imja…


Ajo grua ma ka mar zemren, ka femije por burri nuk i jeton me, do beja gjithqka per te nese do behej e imja…-Pershendetje Histori Jetes ju lutem Anonim jom nje Burr 39 vjeqr kom qen i martum para do vite jom ndar nga gruja po nuk esht prb pse jom nda nga gruja sepse nuk jemi i pershtat Dhe jeta pa dashni nuk po kalojke atu ku ska dashnni osht jet koti edhe pse i kemi dy femi per Femin kujdesm qka tken nevoj mundeni me thon sijeni ndar keni Femi por kur nuk shkon nuk shkon nuk mundem ta kaloj jeten me nje grua qe nuk ke ndjenja as pak jom mundu qe ta dua por e kot Sepse kur martohesh i ri dhe nuk edin qka dot dhot dashnia Kur skom mujt ta dua por Famila me kan gjet ish gruan Epa edhe ish gruja se skam dashni per te dhe i dham fund .por une jom nje nje njeri nuk dua ta jetoj jeten per hater te as kujt sepse une vuaj e jo te tjert Femin i kqyri shum kujdesem Shum se jetoi jasht Ks kom bizneset e mia por vi Ks mrena vitit disa her ekom jeten shum tmir Ks kom shpia tmiat kom Banesa tmiat kom dal me shum femra me fol por as nje nuk ma dridh zemren edhe kom mundesi edhe me vejza trea pa martu po nuk por deri tash skom mujt ta gjej nje femer qe ma dridh shpirtin jom i bukur i pashem por skom mujt te vendosi hela skom mendu se do shlruj ktu te lypi mendim nga ju sesi tja bej me nje femer tash para nje muaji isha duke pir kafe Dhe ish nje femer duke pir kafe neat lokal dhe se di qysh mka Nsy po ne shikim tpar ma dridhi zemren ajo femer ishte bash sesi mua ma mbush shpirtin isha me nje shok dhe une u habita tu e kqyr por ajo me vrejti qe po e shikoja pa ndal dhe u qu heci u pajke nje femer e Shum kralic po me mbet ne sy nuk edi pse por me pelqej teper edhe nga se qysh rrike shum me nje stil qysh e dua une por nuk me dha as nje shikim po mua me mbet nsy dhe nmendje ajo u qu shkoj nje market dhe u qova i shkova mrapa vetem i thadh aka mundesi vetem te pys diqka por ajo ma kthej tlutem mos me pengo por mua zemra me maltretuke shum dhe thash o Zot ma qite nje femer qysh une dua por nuk me dha as nje mundesi Ishte ora 11 e dites Te nesrmen shkova prep ne at Lokal me mendim se ta takoj prap por jo Edhe aq shum qe me hyri ne zemer me shikim tpar nuk mujsha te rehatohem Shkova nje jav rregullisht ne at lokal dhe e takoj prap u ula ngat nje tavolin ngas saj por as nje mundesi nuk ma jepte ne at moment me thir motra per te ngren mengjes dhe i them motres hajde ne ket lokal dhe pim kafe Erdhi motra dhe motra e kishte njohur ket femer hyri motra dhe e pershendeti motra poe vet sijon fmia Vet edhe ne at moment une mbeta i habitur dhe thash o Zot po pse me hyri nzemer kjo grua aty me humben shpresat Erdhi motra u ul edhe poe veti kush kjo femer Motra e kishte njoh moti edhe me thot motra e njo Motra punon e ka nje Kozmetik te veten E me thot motra pse me pyt edhe u habit se kom refuzu shum femra me shum kom dal por si kjo grua nuk mka ndodh memhy Zemer edhe ty poe veti motren per ket femer me tregoi motra se i kishte vdek Burri dhe kishe Femi po te ritur e veti motren po sa vjet ka me thot motra 41 po mua nuk me pengon edhe pse ka do vite para meje sepse ishte nje femer si ishte vajz e pa martuar une kom mundesi edhe 20 vjeqare por kur nuk ta mbush shpirtin e kot esht Ajo femer trunin ma ka lujt ku me tha motra i ka vdek Burri aty mu shlirtu shpirti se prap e kisha nje shpres Edhe ma tregoj motra krejt jeten e saj po me veti motra pse po pyt dhe i tregova Motres sesi mka hy ne zemer ne shikim tpar Dhe motra me tha Vella veq inshalla e gjen ato qe ta don Zemra se ti zgjedh kogjo shum dhe i thash moter e gjeta ata qe poma mbush Zemren po si tja bej Motra me tregoi jetes e asaj grua sa kishe vujt se kishe hek nga Familja e Burrit po Dhe i livdoi shum ket grua ja livdoi Femin tha i ka do Femi per shembull i ka te shkollum te kulturum shum Por edhe per ket grua tha oshr shum e Zgjuar Si mei pas disa Fakultete te krym Edhe shum femer e ndershme dhe me tha osht nje Burrnesh e vertet se motra e njifke me vite po edhe e njifke nhe te familjes te burrit te saj ajo i kishte thon se u kan nje grua me gjitha te mirat Dhe ja ka dal si tishte Burr se Femin ja kishte lon shum te vegjel kur I kishte Vdek Burri por edhe kto e kishte lon shum tre edhe ishte martu shum e re u pajke se esht nje Femer e vujtne edhe nje Femer kralic e mua me pelqejn kto femra qe i rritin vet femi Femer e guximshme dhe luftarake e drejt po gjith ato heka qe i kishte pas Po si tshte 20 vjeqare Doket me pelqen nje femer e Fort si kjo grua Por qka mka pelqy shum se Familja E vet i lishin Ndimu shum Dhe e kishte nje Familje shum tmir .Nuk podi sitja boj te bej ket femer O bre vallai nese ma jap nje Mundesi dota mbaj si Princesh dota bej ti harron krejt ato vujtje Se e lom jeten shum tmir dhe i lisha ndimu edhe ne Femi si tishin tmit se ekom Zemren shum tmir ju ndimoj shum Nerzve si tja bej ju lutem qka tbej Motra mka thon osht nje Femer me nje Karakter shun tfort shum bre shum fjal tmira mtregoi motra per ar grua une jom rrit ne Perendim nuk jom qe ndikohem nga fjalt Edhe keq me fol dikush se pse njerzit e lig mirren me fjal Po per ket Femet vetem fjal tmira kom Ni Po qka me thoni si tja boj Motra e ka thir Me fol ikish thon Motres pse per qka se ikish dit se na pa ne kafe bashk I kish Motra a mendon meu Martu i kish thon motres Kurr nuk them kurr .Se jetes nuk i dihet po njher ikish thon jo. po tash mua me rrin mendja vetem te ajo femer nuk me ka ndodh asnjher kshtu Nje dit e pash kishe dal me ble buk Dhe ja ndala kerrin me Erdhi shum keq po thash ta provoj ndoshta me jap nje mundesi por jo as kryt nuk e kthei tme kqyr as nje mundesi bre nuk ma jap pse pse pse Ja ka lyp motra Nr tel i ka thon Motres mu ka prish tel Po edi se justifikim esht ky po mka hy Zemer bre Si tja bej si tja bej Bre i them Puplikisht se dot bej Femren me te lumtur ne Bot ka I Lutem Zotit ta jap nje mundesi kjo femer edhe fmit e saj dot kujdesem si per femit e mi po me kan humb shpresat se asje nje mundesi nuk ma jem as Nr Po Me ka then edhe Motra se esht nje Femer qe ka nje karakter Shum tfort u mundu motra boll Po nuk me jem as nje mundesi Nese e lexon ket histori tlutem E kom Srz se dot bej Femren me te lumtur ne Bot edhe pse edi se nuk e lexon ker histori Se Me tregoj Motra se nuk po u merrke me rrjte Sociale Nuk edi si tbi ne kontakt me ket femer Ju lutem me tregoni si tja bej Ta kem ne krah Ton jeten Tmie Ju lutem me tregoni si tja bej Me te gjitha jom Pse nuk ma jap nje mundesi As me fol Ju lutem me falni per ndo nje gabim kom mundesi te martohem por kjo femer mka mbet nkry Me ndimoni ju lutem nuk ekom besu se do shkruj me kuptoni ju l utem Zoti ju Ruajt te gjithve Me Falni nese kom ba noj gabim se jom rrit Novrop