fbpx

Saher shkoja te kunata thojke a hotel e kam une shtepin qe vjen pa lajmeru, me kan qit per krahi prej shpis dhe mi thirren policine, une qaja dhe nuk...

Saher shkoja te kunata thojke a hotel e kam une shtepin qe vjen pa lajmeru, me kan qit per krahi prej shpis dhe mi thirren policine, une qaja dhe nuk…


Saher shkoja te kunata thojke a hotel e kam une shtepin qe vjen pa lajmeru, me kan qit per krahi prej shpis dhe mi thirren policine, une qaja dhe nuk…-Pershendetje jam nje vajze qe dua ta tregoj historin time ketu, kame qene e fejuar 3 vite i fejuari im ka qen jasht shtetit ne vitin e pare kemi kaluar shume shume mire n vitin e dyte si kane marre vesh familja e vet mire mkan dashr fillim pak po mas anej nuk m dojshin me sy me m pah, se di as vet pse, gjithmone i kam respektu i kam thirre i kam dasht ato m injorojshin ma bojshin here po na thirr shpesh sbon here me na thirre gjate sbon e shtishin burrin tem ja so per ty kjo qik mas 3 vjete, baba ver qeshtu u kane shume njeri injorant edhe pse e kom rrespektu shume shume si babin tem shume e kom rrespektu e thirrsha qdo dy dite i thojsha aje tu mujt bab aje mire qysh je qe ato rejat e tjera as qe e thirrshib me dit a o gjall a i dekt a un apet mu dhimke edhe pse qikat e veta qkas m thojshin e m ngjitshin fjale qkasmos, po nejde une e kom ba qe jam e drejt edhe e urt, mad anej jam kan te ni kunate ktu kosove me nejt sa here shkojsha ma bojke a hotel e kam shpin qe po vje a duhet me thirr me vet aje nuk u gzojke me thane shyqyr qe je ardh shpi tem se e ki burrin jasht e merzitesh po a je ardh hotel a edhe me ni far qere shume t ran t mrrolshme, po un apet sen sja kthejsha fjalen thojsha ndashr se jane jetima, tani si thojsha sen kesha thojsha ani ani sen so qka po thu nejsha pak e u qojsha shkojsha shpi tem i thojsha burrit tem niher dy her se m kupi mu sem dojshin ato dy kunatat tjera po, eh i thojsha pse mu spom dojne cka i kom ba une veq qe jam e drejt edhe sja kthej fjalen a, ma bojke mshile gojen ti i ke fajet se motrat tmira i kam, anej knej, thojsha jo sjam tut t shti ama mka kup a m ke marr me qef a per zor, knej thojshr t fdu shume knej ja motrat i ngoj qka thojne okei e pse i thojsha si ke ngu kur jem kane tu njoftu 1 vjet po tash mas 2 viteve, subhanAllah kur shkojsha te ta me nejt veq shajshin i gjujshin senet kajshin qaq m banen per psikiater ajo familje, po une apet t keqen sja du kurre njete se qsj u kan personi i pare n jete tem qe e kom dashuru, okei erdha koha me u nda me to erdh ne kosove shkova te shpija tij me i marr do sene s thojke ish vjehri jem hajde merri me sjellje po dil prej shpis tem qu dil ski ven ktu une kajsha se e merzitshme shume jam kane se kur e don dikon ran osht me u nda me dikon shume ran e kom perballu kete sen une veq Zoti ma din askush tjeter ose edhe naj kush qe e ka provu si une, edhe shkova mi marr teshat senet dul aj mkapi per krah mqiti n oborr mi thirri policin burri jem ja bojke ma bojke mue dil se m qet prej shpise edhe mue aj njeri u kane as vet se di mka qudit thojsha a o qeky a jo e kom respekru ma bojke babes babes anej knej okei thojsha ndasht se ka merzia apet mas 2 ore jam shku te shpija vet tu e lut tu i than o bab qelma deren se po du me fol me juve pse me u nda aj ma ka mshel deren edhe apet mi kan thirr policin, burri jem nejke me ni fotele qaty n koridor kqyrke hmm, shume ran ish qashru me ta ba ni njeri qe ta ka prish jeten e kejt senet ti ka ba, tani erdhen policia keshin ata se kishin t njofshem me ta ma bojshin sen sun tbojna thojsha e pse se ti ke shku shpi tynve pse, une thojsha po me i marr teshat edhe me u pajtu sdu me u nda, po leje qe vjehri jem u perzike po edhe migjalart e vet thojshin thirja policin skom pah hala n jete teme asi familje kurre njete, tash jam nda sa her i shkruj burrit trm ma bone ku*v, laperic, ku*v me i thane ni femenes qe vet e ka marr si duhet edhe ja ka respektu familjen pa sherr, se une jam ni qik qe sdi me ba dredhina me ba sherre kallzoj krejt drejt, edhe tani aj tu i ngu motrat e vet, edhe familja jem sen si ka marr hak se a tuten a sdi pse a un kom dasht mi marr hak edhe du me i marr hak se mka lendu shume, niher po du e tani spo du, sdi qfare njerez vallah ama mue kunatat mkane nda vallahi ato e shtishin edhe ja arriten qellimin!

';