3 vjet e kam ndihmu kunaten per cdo muj me pare te prindve te mi, por Ajo mas shpines mu me ka... | Histori Të Jetës

e kam ndihmu

3 vjet e kam ndihmu kunaten per cdo muj me pare te prindve te mi, por Ajo mas shpines mu me ka…

3 vjet e kam ndihmu kunaten per cdo muj me pare te prindve te mi, por Ajo mas shpines mu me ka… – Jam e martume qe 4 vite. Jetoj me burr dhe vjerri me vjerri e qoj shum mir shum i dua edhe ate me dojn mu problemin qe e kam un esht se me motrat e burrit nuk e qoj mir hiq. Un i kam prinderit shum te pasun, por motra e burrit i ka punt shum keq mua me ka dhimt dhe me ka djeg gjith per to dhe ju pata tregu prindert te mi dhe ate gjith me kan dhan pare qe ta ndihmoj kunaten 3 vjet e kam ndimu per gjdo muj i kam dhan pare e ather me kan desht shum te gjitha kunatat, nejse ashtu mendova deri sa kuptova qa folshin mas shpines tem e qysh keshin me mu. Me ka dhimt hala ma shum kur e kuptova qe edhe ajo te ciles une i ndimova dhe ajo keshke me mu ne gjdo aspekt jan munu mem prish me burr por fal zotit burri nuk i ngon dhe rrin me mu jan shku kan fol rrena naper kujshi ku as ftyr nuk me ka mbet me shku te kerkush vuaj per gjdo dit e me shum i kam desht si motrat e mija e nuk kish ma keq se mi ndi kto fjal para ni viti mu kan rrok edhe mu te gjitha motrat dhe qkas me kan than dhe kan than qe kan me u munu me gjith forc mem nda mu me burr vin te gjitha bujn ka dy net 3 me fmi kurr nuk kujtohen mem ndihmu veq ni her me buk nuk munohen kurr me nejt me mu o zot qa te bej qdo nat qaj dhe i lutna zotit te ndryshojn po kto nuk duan nuk me dojn qa te bej un se nuk po muj ma edhe fmija mi po me shohin gjdo dit tu kajt dhe me thojn mam pse po qan aq shum nuk po muj ma qa te bej? Ju lutem pak ndihm se nuk po muj ma!