Ty te dhash puthjen e pare, per ty kam ber cdo gje, per ty do jepja dhe jeten por me lendove aq shume sa qe... | Histori Të Jetës

Ty te dhash puthjen e pare, per ty kam ber cdo gje, per ty do jepja dhe jeten por me lendove aq shume sa qe…

Ty te dhash puthjen e pare, per ty kam ber cdo gje, per ty do jepja dhe jeten por me lendove aq shume sa qe… – Lidhja jone filloj krejt papritur. Nuk e mendoja te isha me ty. Ishe i vetmi per mua. Fillova lumturin time me ty. Dhe pse nuk dija asgje si te veproja me ty por ti me mesove. Mbaj mend shum data qe nuk kam per ti harruar. Te doja si e cmendur. Ty te dhash puthjen e pare. Per ty kam ber cdo gje. Per ty do jepja dhe jeten. Me the te dua. Me premtove se do ishim bashke. Me bere te lumtur. Per 4 muaj kam ndjer se isha me fat dhe se kisha gjetur princin e kalter. Lidhja jon vertet nuk ishte perfekte sepse ne ziheshim shpesh por me pelqente qe pas cdo zenke pajtimi ishte i embel. Me nje puthje un te ulja cdo inat dhe ti me perqafoje. Me pelqenin perqafimet e tua sepse si to nuk do gjej asnjeher. Puthjet ishin tjeter gje sepse sa her me puthje me coje ne nje bote tjeter. Nje bot magjike qe vetem ti dije te ma falje. Gjithcka perfundoi per ne kur ti me the “mos i bjer me numrit tim te telefonit, sot perfundoi”. Nuk doja ta besoja. Nuk u besoja vesheve. Vertet mbaroi? Pyesja veten dhe kerkoja pergjigje por qe nuk e mora kurr. Te mendoja gjithmon. Madje edhe u semura sepse nuk haja nga stresi. Te kam len pas dhe pse ndonje her te kujtoj. Madje dhe jam munduar te te kthej te vetja por ka qene kot. Ti thjesht me injoroje. Jam perpjekur te te harroj. Dhe ja dola por ka momente qe ndonjeher me kujtohesh dhe filloj te qaj. Ka momente kur nuk dua te pranoj qe jemi ndar por kjo eshte jeta ka ulje dhe ngritje. Shkurti do vjen serish dhe ne do benim 1 vit bashk. Do te thoja gezuar 1 vjetorin shpirt por tani do te te them faleminderit qe me lendove aq shume. Te dish te kam len pas sepse tani kam jeten time jo me dike tjeter por e vetme sepse nuk mundem te te zevendesoj ty. Ti ishe i rendesishem por jo me. Uroj te gjesh dike si un, qe te te doje sa te desha un dhe te lutem mos e lendo sepse ti nuk e di ceshte te vuash nga nje dashuri e humbur. Vazhdo rrugen e nisur me dike tjeter sepse un jam vetem dhe do vazhdoj te jem derisa te gjej gjysmen time.