Vjehrrija me bejn vetem te mira,Jemi shume te lumtur se bashku sekreti esht se

Vjehrrija me bejn vetem te mira,Jemi shume te lumtur se bashku sekreti esht se…

Vjehrrija me bejn vetem te mira,Jemi shume te lumtur se bashku sekreti esht se…-Pershendetje anonim ju lutem Po tmerrohem kur po i lexoj disa postime. Shumica edhe po jan ne koh te vjetra qe jan nena gjyshe edhe bejn gabime te tilla ne vend se ti mesojn te rinjet se qka esht e keqja qka esht e mira ato vet gabojn dhe e vazhdojn gabimin pa pik turpi. Edhe un jam nje grua e martuar jam nene me burrin tim jetoj dhe me vjehrrit shyqyr Zotit jemi mir kalojm mir ne asnje shtepi nuk ka tim pa hidherim thuhet nje fjal ne kete jet nuk ka vetem embel po qe sa vite jemi martu nuk patem probleme me burr as me vjehrri se burrit ja kom msu qysh e ka tipin edhe aj me ka msu mu e rrespektojm njeri tjetrin edhe vjehrrija i rrespektoj asnje te keqe deri me sod nuk pash nga vjehrrija vetem te mira qe mi bejn edhe un jam njeri mundohem maximum mi rrespektu me ja kthy me te mir e kemi nje jet mesatare por jemi te lumtur kam kunata kam kunet asnjeher nuk xhelozova per askend e shikova punen time kur po i lexoj disa se kunati e don kunaten kunata e don kunatin tmerr met vertet shum keq sepse kunata kunati konsiderohet moter vella aj qe e kupton. Sod esht jet e veshtir ka ardh nje koh e keqe u prish thuajse gjithqka nga njerzimi nuk e rrespektojn as nderojn esht veshtir edhe te rrespektosh sikur se e lexova me heret e rrespekton kunata e kunati ja hap syt dashurohet se ajo e rrespekton e nderon permisoheni o njerz kfilluni se nje dit do te dilni para Zotit mos ju friksojeni askujt perveq Zotit. Po edhe nje gje se kam te qart nuk e di si munden me fol per dike qe vetem ashtu mendon vet pa e pa as pa e ndi asnjeher mos u ngut per azgje pa e par me sy kurr mos thuj vetem pse mendon ashtu se nuk jan krejt njejt dikush ka rrespekt e pse mendjen e ke tjeter kun te tradhtia ju keshilloi largone xhelozin sepse esht e keqe per veten per askend mos e nervozoni veten me i dhan stres si tju fiksohet diqka ne koke e ta pysni burrin a mke tradhtu me kunaten mos fol mos kesh me kojshike andej kendej mos mendoni qe jeni duke ber mir e largoni burrin nga vetja ju pershendes Allahu ju udhzoft nga e mbara.