fbpx

mos e ndjek

Vjehrria ma largun Burrin, i thojshin “Grun mos e ndjek se ja qon shu**** perpjet”, filloj te shkonte me femra tjera e…


Vjehrria ma largun Burrin, i thojshin “Grun mos e ndjek se ja qon shu**** perpjet”, filloj te shkonte me femra tjera e… – Pershendetje jam nje grua 35 vjeqare ato qe me kan ndodhur mua edhe me ndodhin askuj nuk ja uroj! Deshta te ndaj nje histori te jetes sime qe 17 vite qe kam perjetuar, kur i bera 19 vjeqe u marrtova me misitni NanA e ish burtit u bo sebeb me nje ilake timen te afert, me fejuan per nje jav une e di si shkoj nje kohe deri sa u marrtova nuk kishim raporte te mira me ish burrin shum her kam deshiru per mu nda por kisha frik nga familja ime. U marrtova dhe pastaj i kishim detet e mira me ish burrin por familja e tij Nana edhe Baba i thojshen mos e ndjek se ja qon shu**** perpjet filluan e larguan nga une pastaj ai filloj te shkonte me femra te ndryshme une punoja me nje dyqan e kam zane shum her e kam falur dhe nje dit kohe pas kohe fillova te lodhem ika tek familja ime por ata nuk me besuan se erthe ai binte burra dhe ju thojke e ka prej gjelozis se nuk eshte e vertet ata i besuan dhe me than shko te burri yt, ai po i njejti me gjestet e tija dhe babai i vet gjdo mashkull qe ka ardhe dhonder apo gjdo kush tjeter i thojke gruaja jote pi don mu shpifke qe ska te matuar arsyeja se ai me lypke per vete kur se kisha burrin ma bojke hajde shka ka lidhje baba burrit me ki hajde shkojim te flejim, asnjeher se kam degju gjithmon me fjalosje ishim , mbas nje veti mbeta shtatzan shum mir u gezuam por pata maltretime te vazhdushme pastaj mbase meta shtatzane, edhe mbase linda po ashtu vjerri ishte sherri jone kryesor. Durova deri sa mbase djali mi beri 4 vite isha lodhur me maltretime dhe shpifje e ngacmime tek ish vjerri, ai vazhdonte me te njejtat vjerri filloj te me prekte e kam shtyer e kam larguar nga vetja nje dit skisha mo durim isha duke i lare enet me tha ma jep nje pirun une u ktheva e ja japa ma kapi kofshen e komes kur ma beri kete ja kam futur boks ne barkun e tij dhe jam larguar e kam marr djalin jam shku ne dhome erdhe ish burri kur erdhe i thash te lutem te largohemi nga kete me pyeti pse i thash kam probleme me babain tend ai si e njifte babain e vet me tha a te ka prekur , nese te ka prekur me trego kisha frik se qka do te ndodhe po tregova , i thash jo por po me shpif ne mural ai tha si lo prind i kam ti the qafen, une fillova vetem qaja ai shkoj ne mbemje me tjeter nuk erdhe deri ne mengjes , dita dites filluan maltretime te ashpra sa nuk di te shpjegoj e thirra mbas dy ditve policin policia tha nese bon padi dije qe duhesh mu da une i thash kam nje femij sdua te ndahem por thuajni qe me mos te me maltreton ata thon mes ke dert sot e sa ta ke jeten ai nuk guxon met prek por gjithqka ishte e kot ai nga neser perseri me te njejtat , shkova mbas disa ditve te familja ime motrat e mia dhe vajza e dajes me pan shejat neper trup filluan me kritikuan pse po rri vajtuan sa me ska dhe mbase nje dit me maltretoj ne oborr e ka pa kujshit e ati e kan lajmrru familjem time qe jam e maltretuar mbas gjithe kesaj erdhen familja ime vllezerit e mi me murren me gjethe daslin qe e kish , por ai nuk me linte te qet shkoj ne social e lypke djalin dje une nje dit u mashtrova nga ai dhe gruaja e socialit ma murren djalin than vetem 3 dit i thash ok mbas 3 ditve mo djali nuk me erdhe tek une bota mu shembe mbi mua, kunoren me ndihmen e madhe te gjygjit e kam fshire per nje muaj mbas ndarjes po edhe me harruan me djalin ma bene le te qendroj nje her te babi pastaj e marrim e ta japim ty ishin kon te shiten se tash e 10 vjet djalin tim se pash me sy a ka vuajtje ma te madhe se kjo. Une e kerkoj shum po skam shanc djalin tim ta takoj te gjithe i tuten atij. Po ju te ushit ne vendin tim qka do te kishit bere me keto vuajtje.

';