Vjehrres s'mund t'i behesh cik e as me te desht si cik, se shumica Vjerave e mbajn kryjet nalt dhe... | Histori Të Jetës
s'mundesh t'i behesh cik

Vjehrres s’mund t’i behesh cik e as me te desht si cik, se shumica Vjerave e mbajn kryjet nalt dhe…

Vjehrres s’mundesh t’i behesh cik e as me te desht si cik, se shumica Vjerave e mbajn kryjet nalt! – Pershendetje anonim ju lutem deshta me fol per emrin Nene edhe vjeher. Cdo nen mbulon te metat e femijes vet cdo nen ben te pa munderen per femijen e vet por kur behet fjal per vjeren asniher smundesh ti behesh cik e as me te desht si cik se shumicat e vjerave e mbajn kryjet nalt se bijen e huj e ki amanet ska than zoti me u sill si mbret ka shum vjera qe ciken e vet e don ma shum se djali se i bon vet pytje vetes se nusja smundet mem desht si cika e djalin e ka nkrahet e vet. Ka shum nana qe e dij se ni qik e huja smundet me u bo e jemja po te pakten me respektu e kur po munohen me xheluzu djalin pse shum po ngan mas grus e motren e ka haru normal edhe djali jem sot motren e don e respekton po kur te bohet me gru e cika me burr pak ndrishon se gjith dum me shiju jeten me cat qe jeton me bo te ndihet i lumtur dhe e lumtur. Sa i perket nje femre cdo kund ka me gjet ni vjeher se cdo kush ka nje nen a shum pak vjera kajn rastin me pat ni nuse shumica kan dy tre ose kater e gjith i respekton a ato qe kajn nje thun se si pata dy e si me i pat dy kur su bone rahat me ni… Edhe te ne shqiptart o bo si tradit oho cka mka bo vjera mu edhe cka don me than me ja bo nuses per vete sdi cka me than po shum po kritikoni po ofendoni e pervec zotit ndihm prej askujt mos kerkoni vjera respektohet e dashurin e nenes smundet me nxan askush se ni nen allahu ka fal e jo me bo dy e nese vjen e dyta emrin njerk e ka e jo nene. Edhe cdo kujt allahi i ndihmoft shpresat per ni jet me te mir mos i humb allahu gjith kujton edhe nuk te haron cdo lutje e jona allahu e ndegjon… Kalofshi mir jeni faqe e mrekullushme!