Vjehrra mundohet me fol me gramatik a goja "shllajf"i shkon,Un du me flejt deri 11 te dites ajo vjen dhe me zgjon ne ora... | Histori Të Jetës

Vjehrra mundohet me fol me gramatik a goja “shllajf”i shkon,Un du me flejt deri 11 te dites ajo vjen dhe me zgjon ne ora…

Vjehrra mundohet me fol me gramatik a goja “shllajf”i shkon,Un du me flejt deri 11 te dites ajo vjen dhe me zgjon ne ora…-Tung ju lutna anonim me ma postu.Un jam ni gru 25 vjeqare jam martu qe 5 muj po nuk po muj me u ba rahat me vjehrren tem.Kisha pas qef me mar kshilla prej juve ose me kap per floku e me qit jasht se sme ka met tjeter sen.Gjithqka kom provu per me kalu mire me te po nuk po mer vesh edhe jam ba kishe nuk po e nij e thojsha lodhet tu fol dikur tani qetsohet gjendja po prap jo prap ajo e ka llapaqken e madhe.Kur me pat pru burri per her te par ne shpi me u njoftu me nanen e vet,ajo bash qat dit me ka than uh qik ti e paske ftyren asi qe flen shum e qe sbon kurgjo rrin tan diten ntelefon. Tash mereni me men sa e poshter duhet me qen per me i thon nuses se djalit diten e par ashtu…Un veq i thash nese nuk rri te shpija jem nuk rri as te burri tu flejt,po nashta po gutesh pak e me kohen me njeh qfare jom.Tani masi u fejova,shkojsha kaniher te ta me nejt sidomos kur kishin naj musafir.Se kta e kishin adet edhe qe je e fejume ti duhet me ardh e me bo hyzmet kur kena musafir.Boll mshkojke nerva qiky sen po skisha qare pa e bo se thojsha mos tjav qeli gojen.Po badihava njerit te keq ndash boni mir ndash qysh te dush sillu me at njeri,ai prap nuk mer vesh edhe te bon hor. Ka pas rast un shkojsha me ju ndihmu edhe i qitsha qajat,kjo ma***ja plak ju thojke grave musafirve.Kqyre as gjygymat nuk din me i kap kqyre qysh i dridhen durt ka ec.Kqyrja trupin ska sen nta,e holl e dobt kto faqe mrena i ka tshtime.O ndash besoni ndash jo kto fjal ja htojke vjehrra musafirve une veq u zijsha prej smrenshmi…Ja bojsha prej dashnis e ka per qata po me livdon.Bile thojsha tja lshoj edhe une naj fjal po jo su nalke e poshtra kurr…Kur erdha nuse qe 5 muj une sdi qka osht me flejt deri 11 tdites mu knaq sikur te nana.Kjo plakushka vjen 9 mengjes ma nxerr gjumin edhe thot quu nuse quu se shkoj dita,a duhet naj kafe a naj buk a naj sen me na pru se na u tha fyti.Ni dit u qarta nkry thash oj gru kur sjam kan une ktu kush ti ka bo ktu sene,tha une vet i kom bo.Po thash hajt boni apet pra qka po mrrin mi kry kshtu si me tpas polic.Jo tha tash per kto pun te kena mar ty.Se nuk kam qka e lodhi ma veten une me qit qaj e me ba buk.Edhe tybe qare spata pa u qu e me shku me i kry krejt edhe pse ma plasi lukthin.Une jam msu me u knaq te nana jem e tash po mvjen ron me mqu vjehrra se po mdoket sikur po ma bon per inati e me mu ashtu ska me ja qit kurr,se as Nana jem me mu ska mujt me qu me inati e po munet kjo.Une jam martu me u knaq me burrin tem me dal e me shetit saher te kena qef,jo me i nejt si stupc vjehrres perpara e me ja kry gjdo pun qka ajo ka qef.Burrin e kom te urt shum qka ti thom me ngon po edhe nanen e vet e ngon qka ti thot.Ni nat i thash valla hala bebush je,qysh bre spo tvjen marre gjdo fjal po ja ngon nanes tane,rritu more pak se tash duhet me ngu grun e jo nanen.Ai nime osht i urt e ja nisi po kesh tha jo bre veq une e du shum nanne tem edhe gjithmon e kom ngu per gjithqka smuj me ja prish hiq tash kurr se jena te lidht shum me nannen.Thash po bre burri jem po bertiti kapak le tsillet mir me mu bile le tka pak kujdes mos tem vjen te dhoma jem me sabah se vallahi o ka don me mplecit truni i vogel prej inatit.Valla se di qka me pret ne te ardhmen po sinqerisht nuk po mujsha me duru vjehrren rrafsh shpirtin ma honger.Ani me pa qysh munohet me fol me gramatik a goja shllajf i shkon.Osht taman asi vjehrre katunare qe nuk i rrin rahat kerkun, veq kqyr qysh me tbo telash me gjithqka.Tash nuk po e di se qysh keni me pranu ket historin tem ama un fola prej stresit qe po e perjetoj prej saj,e di qe shum gra e perjetojn ket pun po nuk kan guxim me e shpreh.shpresoj shum qe une edhe krejt ato grat qe perjetrojn ksi maltretime nga vjehrrat te na nalen ni dit e ta jetojm jeten te lumtura.