Vjehrra mi thot fjalet me te renda qe e ndyejn moralin e nje femre,Me akuzon se un e kam tradhetu burrin tim me... | Histori Të Jetës

Vjehrra mi thot fjalet me te renda qe e ndyejn moralin e nje femre,Me akuzon se un e kam tradhetu burrin tim me…

Vjehrra mi thot fjalet me te renda qe e ndyejn moralin e nje femre,Me akuzon se un e kam tradhetu burrin tim me…-Pershendetje, Ju lutem anonim ma postoni historinë time! Historia ime ka qenë keshtu: Perfundova studimet dhe punoja ne shkollë si mesimdhenese, u njoftova me nje djalë i cili jetonte ne Gjermani, gjthqka filloj mirë, u fejuam, nuk erdhi nga Gjermania 8 muaj, une punoja ne shkollë, filluan disa xhelozi, nuk me lejonte te dal ne festa me kolegtiv te shkolles, nuk me lejonte te shkoja tek te afermit e mi, vetem punë, shpi, si dhe fakultet, ngase isha duke e perfunduar masterin. Nuk isha rritë me kete mentalitet mirepo pasi e vendosa fatin e jetes vet, atehere nuk beja zë, veproja siq deshironte burri, i cili nuk erdhi 8 muaj per t’me parë, vetem komanda me telefon me jepte, besa me shumë vjehrra se burri. Burri im jetonte me nanën dhe motren, gjatë ketyre muajve qe nuk erdhi aj kishte kaluar netë të gjata me femra te ndryshme, unë nuk dija asgjë ngase jetoja ne Kosovë, dhe nuk jepte sheja, apo ndoshta isha shumë naive dhe besoja q’do gjë. Gjatë dites me shkruante sms qe eshte ne pune, ose flisnim 10-20 minuta, ne mbremje me merrte ne telefon nena e tij, duke me derigjuar, kalonim 3-4 orë ne telefon me vjehrren, mendoja qe po me don, ajo e kishte pas vetem me shiku se qka po bej, ku qendroj, te hulumtonte rreth meje, dhe kur e pyesja ku eshte burri, se qka po ban, ajo thoshte erdhi me heret nga puna u pastru, madje as bukë nuk hanger se ish lodhë shumë dhe flejti ne gjumë- ndersa burri ishte me dashnore duke kaluar naten. Mirë- pas disa muajsh me dalin letrat dhe shkoj ne Gjermani, mbeta shtatzan dhe linda nje femijë, burri me tregoj gjthçka qe kishte bërë, nuk me kerkoj falje por une mundohem te t‘ja fal vet. Kur vjehrra me kacafytet- jep akuza te renda, me thotë ke ladru me mesues te shkolles, ke genjy ke thene po shkoj ne pune dhe s‘ke qene fare, je femer e ndyrë, deri te fjalet me te dobeta qe fyen moralin e nje femre me thotë vjehrra. Jam shumë mirë me burrin, nenstop kujdeset per mua, eshte pendu per ate qe ka bere, me ploteson deshirat, mirepo mua me pengon pak aj FAKT- se si mundet një nanë me bë keshtu- eshte dasht mi thenë jo djali jem nuk del se je i fejuar, e jo ti thoshte del ti knaqu se une merrna me nuse dhe nuk e le te dyshoj- kaq kisha, me falni nese e zgjata shumë, pres mendimin tuaj, faleminderit per mirekuptim, jeni te mrekullueshem!