Vjehrra ma mshefke buken qe e bojke per drek, kurr as 1 jorgan se ka ndrru ne dhomen e vet! | Histori Të Jetës

per drek

Vjehrra ma mshefke buken qe e bojke per drek, kurr as 1 jorgan se ka ndrru ne dhomen e vet!

Vjehrra ma mshefke buken qe e bojke per drek, kurr as 1 jorgan se ka ndrru ne dhomen e vet! – Kur eshte fjala te pastertia edhe une desha te ju tregoj diqka. Jam e martuar tani 5 vite dhe kam dy femije. Besoni se nuk jam duke then vetem at se qka me buje mua me mire. Vallahi tana i bej kush ni got sta hjek prej rruges. Ter diten laj pastro be. Po as njeher se ndjej lodhjen vetem te kisha ni fjal te vetmen me vjehrren. Oo bre pasha Zoti skeni rren kur te bardhen sma ben kurr. Feshij feshin per vete. Be ben per vete per femi tu. Ke dasht burr gojen mshele edhe grahi. Ok mire i kuptoj te gjitha se qka eshte burri qka eshte femija. Ame as ajo seshte e metne qe dhomen e vete ta pastroj teshat e veta tu palos a ta leshoj maqinen a ta hekuros a. Veq thot sdi prej si kam ardhur une cdo gje thot sdi. Nuk e di a thuhet menquri kesaj apo qfare. Sot fshiva ter shtepin. Dhe u afrova tek femiju thash ufaa qka jam lodh… Edhe shpija po don pune. Tha per veti e ki peerfemi tu. Thash pse pom thu qeshtu jo veq per femin e mi po per krejt. Musafiri e vjehrrin e krejt krejt pom duhet mu. Tash nuk me fol. A eshte e drejt ju lutem kam nevoj per keshilla. Ndersa une kam qen pune pasha ni allah e kam lan punen shkaku kur visha qysh e pisha kafen ma lake filgjanin tem pa la sfshijke kurr as sen hiq plus buken qe e bojke per drek ma meshefke. Thojke ha qka duash. Pasha allahi me turreshi e hangesha. Qashtu u merzitesha u detyrova ta la punen per me qen harmoni me familje edhe pse burrin e dua normal duhet me ja respektu familjen. Po badihava tek disa persona skishe pesh. Me vjen keq nga njher sa shume mundohem me pasterti me respekt me krejt po kot. Pasha allahi disa vjehrra skishin qef as kur po lindeshe se di pse. Nganjeher pom plas inati po prap po kthehem hatri burrit edhe me keq sndreq kurgjo. E me feshi pasha allahi. Kush sprek sen krejt vet. Tet familjes kur shkoj kur vi veq ma llug i gjei. Paramendoni teshat tel smu shtin merena mem men naj njo kalle. Djell qashtu si merr . Kanopin sma kput. Ndoshta e meritoj edhe une ame pasha allahin krejt mu dohem mi pertheku. Ajo smenon as postav e jorgan me nderru as dhomen e vet me pastru le tjerat.