fbpx

Vjehrra ma largojke buken nga sofra, burri e vetke nanen e vet kur me flejt me mu, i kam lan dy fmi dhe jam nda, sot qika me thot "ti ke dal me burra tjer"...

Vjehrra ma largojke buken nga sofra, burri e vetke nanen e vet kur me flejt me mu, i kam lan dy fmi dhe jam nda, sot qika me thot “ti ke dal me burra tjer”…


Vjehrra ma largojke buken nga sofra, burri e vetke nanen e vet kur me flejt me mu, i kam lan dy fmi dhe jam nda, sot qika me thot “ti ke dal me burra tjer”…-Persh Per krejt juve si krejt tjer deshta dhe un historin time me shkru . Jam ni Gru 33 vjeq jetoj ne Gurbet nfak burri mka marr ktu jam ni Nan e dy Fmive po per fat te keq e ndame fmit i kam prej marteses par, ne at martes sdi as vet qka mju than sdi as qysh mi murr Zorra ment e ika e morra at burr ai nuk ishte i keq po Nana baba motra neise ne at martes mi fali Allahi dy fmi djal e qik pas ni kohe u ba puna mu da se nuk kum mujt ma nuk besoni qe ma shumm kum pas poter e reheme se sa gzime me buk kurr sun u ngisha u ngishin ata e heksibn mu para ftyre buken ma ka hek vjera po kurr sja kum krhy llafin edhe kur primd dkum kallxu se qka jam tu hek po tani u banen fmit, me dit e pashin vet edhe ata tani kallxojshin te prit e mi po dikur baba nana than na nuk te kem rrit met maltretu ata me met pa buk e ma shum e desht sa e vesht i thira baba than hajde merni fmit u qun erdhen ju thuni pse ja dhash nuk kisha munsi te baba mi majt fmir kushtet te baba jem nuk mjaftojshin erdhen edhe fols keejt meten goj hapur si ish burri si vjeri si Dhandri ti dhandri ti bile tu kajr ka dal pi shpis e ka dit se qysh i kum Respektu neru ata ne nshpi po dhe musafirin djali nuk u merzit fort tham a vjen apet e hypi nkerr e qiken r shtina ngjum thash ne ta marrin sr ajo pa muu nuk kish shku tu e shti nkerr i dul gjumi veq ka bertit mammm E tu kajt e kan shti ne kerr ooo Allah Ma mur mem pas marr i lumi Allah at nat se besoni qe kurr ata fmit e mu sna kan desht print e mi vllaznit e motrat qr kurr jan ardh ata njet famila jem na ka majt me tanat si me buk si me vesh si naper mjek Ish burri jem punojke Zvicer Gjermani kurr si ka qu 50 me than tvyn ok gru puna fmive un sa isha staznan baba jem mi ka hek krejt ska mu um ka vy ne spital nuk po diiii qyysh mja than ma shkurt po aii kurr sna ka kqyr neve po nana e vet e vetke nanen e veg kur me fjet me mu e vetke nanen e vet kur mr ba kunor ooo veq shpirti jem e di pasha qet dit se per qef kurrr si kisha lan dyy fmi .. neise ma u ndava mas ni kohe u njofzova me nja qe o ne zvicer dhe ai mpranoj qe jam kan e martume e nan e dy fmive erdh kosov i shpejtum letrat meniher mad 3 mujve mdul viza e shkova fillova me punu me msu me venin po ni plus e kisha se e disha gjuhen gjermane nuk e kisha problem dalqa per harq e senen tjera vet pse me munu burrib po u po u ba 1 vjet nuk kisha kontakt um maree malli per dit nat thojsha a jan mir a kan hanger a kan pi po tani baba ju qoj njez qe mi taku fmit ata pranun po veq 2 or jo ma shumm tani me kohen mi lan dhe me bujt un dhkojsha gati se 7 E 8 her nvit kosov se ishin fmit po dve prind nesd dy dit kam pas pushim qato dy dit shkojsha kososv ju blejsha qdo sen qka jav dashke goja fmive me hanger ju blejsha vesh math se kur i marsha un oo Allah tesha te shkoqt patika ooo qfo sen kurr fmit ndeti sjan kan i kum qu playSt djalin ja kum ble tel dyve oo skum met srn pa i plotsu po tash e kam ni halla tmadh kohen e fundit po mi ofendojn Familen tem dyt tash i kan djali 12 e qika 10 po qka ju vje te goja qe thojn per vlla .moter nan bab besa dhe mu kurr baba jem po as nana motrat vllaznit sju kan fol keq per bab tynen ose halla migj kurr po as un joo se i keq i mir e kan bab oo po qaq shummm qem bani me vaj qika dhe un ja ktheva ju nuk e dini qka kum hek mami aty mka maltretu nbukk mka marr pi buke mka qu ndhom mka maltretu e sot pom bani mi e familen tem tkqi qika ma kthej joo mam kurr babi ty stka maltretu po ke dal per nat pe burra t huj oo Allah so ran met than evladi yt a ma shumm kum ba un e famila jem se sa ai jam ne hall qka me ba a me shkeput lidhjen me fmi a qka se ran oo met ranu evladi vetin e lum lan keq e deshirat jav kum pletsu kun shku pi ktuhit se djali osh kan ba operim ai ska ardh as me pa e sot mat mir ata hajr Inshallah Inshallah se sprovon zotin kan ju persh.