Vjehrra ime zollumqare bashk me kunatat per 3 vite qka s'me kane bere,edhe sot nuk flasin me mu se me xhelozojne... | Histori Të Jetës
Vjehrra ime zollumqare bashk me kunatat per 3 vite qka s'me kane bere,edhe sot nuk flasin me mu se me xhelozojne...

Vjehrra ime zollumqare bashk me kunatat per 3 vite qka s’me kane bere,edhe sot nuk flasin me mu se me xhelozojne…

Vjehrra ime zollumqare bashk me kunatat per 3 vite qka s’me kane bere,edhe sot nuk flasin me mu se me xhelozojne…-Kam nje histori qe nuk po muj mi qpalos se po me vjen veq te qai .E kryva shkollen e mesme dhe mbeta ne shtepi ne at koh ose ne at rreth familjar nese Vajza te mbet ne shtepi 20 vjeqe nuk ka qen mir.Po e vazgdoi ,mbeta ne shtepi ,bejsha pun te shtepis e per te ngrene nena i pregaditke po edhe une i ndimojsha .Ne shtepi ku jetojshim kem qen 8 antar te familjes ,dhe kishim dy dhoma te fjetjes .Babai dhe nena nje dhom vllau dhe nusja i kishin dhe nje djal 2 vjeq nje dhom e une dhe dy motra nuk kishim dhom po flejshim ne dhom ku ne i thojshim te ndejes aty ku te gjith e perdorshim .Nje dit nena kush dhimt te mdha te kombeve dhe babai e dergoi ne spital aty i than se nena duhet te jet e shtrir per di dit se nuk e dishin mjeker se qka ka .Babai u duhke me punu vllau dhe nusja ,motrat ishin ne shkoll .Kshtu qe une mu duft me ndeit me Nenen ne spital dhe aty ndeiti nena gati 2 muaj ,une gjdo dit mu dufke me shku me pastru Nenen e me ushqyer e me ndru robat e masandei me shku ne shpi me bo pun e dreken .E lodhur e raskapitur .Aty ne spital ish nji djal ose si ti them teknik medisinal aty vinke qe ti ja jipke nanes medisinen dhe tja shiqoi gjendjen si e ka nena .Po edhe un kur isha aty dhe me biseduam shoqrisht dhe e mendoja sa i kujdeshem ishte dhe nena beri mA mir dhe doli prej spitali mbas 2 muajsh .Dhe ky tekniku medicinal ish i interesum qe te dalim e te njiftohemi dhe ashtu dulem u njoftuam dhe u pelqyem dhe u fejum dhe per ni koh te shkurt ndodhen dhe u martuam tash jem qe 30 vjeq bashk .Per burr nuk kam fjal po familja e tina mA ka nxi jeten mu dhe kti .kem jetu me familien e burrit 2 vjet e para me vjehren ,me 3 kunatni dhe 2 gra te kunatnive .une jem e qytetit kurse kunatat dhe vjehra Jan te fshatit .Ato me mu shum keq me Jan prit dhe me kritikat e tyne shokuse .gruja e madhe e kunatit me thoshke se kinse burri im nuk ka qen per mu se ai asht i mir edhe gjithmon kunates i ka Thon burri im se une po i perngjaj kunates se nuk e kisha marr.Une me gjeste te tyne trijave une i shikojsha se ato te trijat me gjelozojshin .Kjo kunata e dyt e vrejta qe shkrujke letra e leike ni komod ne dhom time kur une nuk isha aty e ne ato letra shkrujke me ni emer tjeter qe kinse buri im ka nje tjeter femer dhe ajo ende po i dergon letra .po e nxona ni dit po dhe ja tregova burrit qka han kto ai u shokua dhe i tregoi vjehres po ajo nuk reagoi shum veq tha kjo qe asht e qytetit mis mendo qe na duhet burrat mi martu 2 her .Nejse se ajo gjith me thoike po mendij vjehra qe burri im i perngjain babes se vet ai veq ish i vdekum kur jom martu une ish martu me dy gra dyat i ka mbajt dhe me dyat per nje her ka bo fmi .E vjehra IME ish gruja e dyt e ti e gjith si per shembull mu me thirke me emer te grus se par te babait te burrit .gruja e par e babait te burrit ajo ish mbet te migjallart e burrit se vjehra ime nuk flaseshin dhe ajo e shkret ish mbet ne fshat me 4 Vajza qe. Ishim bere sherbtore te migjallarve .vjehra ime zullumqare dhe 2 kunatat ati trijat qka sme kan bere per 2 vjet bashkesi .Dhe babai na ndimoi edhe une buri dhe vajzen qe e linda dulem ne Norvegji tash jam mir kam tre thmi Vajzen qe e kam lind ne kosov dhe dy i Linda ne Norvegji .i kam ne rrug te Zotit te tret po burri ende vjehra dhe vllaznit e keqpeedorin .na dhimet burri shum se asht i dhu nshem .nena e tij din te qaj e te genjen e ky i beson .ju kem mbaru shtepi te re mbas luften 3 kateshe duqane qe ata te punojn po nuk ju vlen ashje .Han shum negativ se oa kurfar ftyre veq lypin e ankesa .Deri tash burri nuk ka pas fc .femit po e mesoin dhe tash vet po i shef ne fc qe ata po e jetoijn jeten neper pushim detra darka te veshur mir .e tash nuk flasin me mu e sidomos vjehra qe une sa her kem shku qka me ka porisit i kom qu prej norvegjis plus gjdo muj para .Per hater te burrit se burri. E kam shum te mir .na ktu e kem jeten te mir punojm te dyt si infermijer ne spital qe 25 vjet .vajzen e madhe e kam farmaciste ,te dytin femi e kam jurist e te tretin vitin e fundit mjeksi te pergjithshme .Jam e lumtur qe femit e mi Jan te pa nvarur dhe Jan edukim qe te kan fat e te pan partner ashtu siq ata vet.Edhe sod me gjelozojn vjehra e kunatat e kunatit,Nuk flasin me mu.