fbpx

Vjehrra ime njeher i pshtyn duart pastaj e prek ushqimin, dua te ndahem nga burri nuk po mundem te...

Vjehrra ime njeher i pshtyn duart pastaj e prek ushqimin, dua te ndahem nga burri nuk po mundem te…


Pershendetje, deshta te kerkoj me shume mendim se sa te ndaj nje histori, edhe pse per kto raste parapelqej te flas me njerez profesional, po gjithsesi dua edhe tshof nga njerezit si do kishin reaguar.. jam e martuar qe 5 vite, 3 vitet e para kane qene fer, por qe kur u punsova, i shoqi sikur ka ndrruar, per te mire, (edi se qka ju shkon ne mendje, interesi) (edhe pse ai ka te armaltretimat e tij) por para kesaj, ai ishte teper i dhent pas nenes dhe familjes se tij, mua nuk me pengonte se dua qe femijet nje dite ti ndjekin hapat e babait te tyre kuptohet..por cme pengonte me teper eshte se kur thoja femijes duhet ti lahet duart..se vjehra ime, eshte teper e pakujdesshme, i pshtyn duart dhe prek gjera..sidomos lojrat e femijeve.. dhe kjo gje sme pelqen, jo tek ajo nuk me intereson higjiena personale e askujt, por sme pelqen se i bie gripi dhe femijet e mi e marrin nga ajo, kur duheshte ta dergoj ne qerdhe, i dolen “bakterie e pleqve” sen qe nuk kisha degju me heret!! nejse, dhe per kte shkak pse i them te shoqit “Laja duart djalit te lutem” me shume qetsi dhe butesi sepse e di qe reagon keq, ai filloi te me rrihte duke qene shtatzane ne ditet e fundit te lindjes.. nuk i pelqen kur ia cek se nena e tij ben kte kte kte..ka veti te kqija higjienike, kur ben pite kur nxjerr ndonji peme.. neve nuk na i lan, por sme le as mua qe ti prek, me demek vesvese.. mirpo i nxjerr gjerat e palara..dhe une nuk i ha ashtu , pastaj ankohet te burri se une nuk i ha gjerat e saj..jo une nuk ha gjera te palara, nga duart e peshtyra!dhe burri nervozohet.. nuk i thot nenes se tij ta largoje kte shprehi.. mund te jem gabim..por gabimi me i madh eshte qe dy here ne shtatzani qe me ngre dor i shoqi ne mua.. shkaku qe me duket absurd..dhe nga kjo..me vin mendime teper te kqija..e para eshte se sdua te jem ne lidhje martesore dhe me vie qe te ndahem, nuk dua te rri me dike qe nuk respekton asnjihere kerkesat e mia, po them ka qene me keq, ne fillim te marteses sdu ti permend ato qka mi kan bere si burri si nena e tij, por ka ndryshuar po ndonjehere i kthehet vetvetja dhe sulmon kur behet fjale per nenen e tij.. theksoj, qfare te duan le te bejne.. por une nuk jam e detyruar te ha gjera te papasterta nga duar qe pshtyhen..faleminderit per mirekuptim, mund te jete problem shume i thjeshte, por me dhemb fakti qe ngre duar shtatzane duke qene ne prani te femijeve tjere.. theksoj femijen e dyte e kam me autizem..sdua qe ai te sheh maltretime sepse reagon keq..nuk dua maltretime psiqike dhe fizike ne familje..