Vjehrra edhe buken ma permenke, "Hajde puno se po han prej penzis ton" buken me lot e kom hanger se... | Histori Të Jetës

permenke

Vjehrra edhe buken ma permenke, “Hajde puno se po han prej penzis ton” buken me lot e kom hanger se…

Vjehrra edhe buken ma permenke, “Hajde puno se po han prej penzis ton” buken me lot e kom hanger se… – Pershendetje dua tjem anonim . jam nje vajz 31 vjeq kam qen e martuar por jam nda sepse ajo familje qe kom jetu me kan dal shum tkqi sidomos nena e ish burrit ajo ish nje djall qe spo ja dojke askujt tmiren as thmive tvet. u martova me msit si gjdo qift ne fillim na shkojke mir jetojshim me dy prind e tij aj nuk ishke ne pun por jetojshem me nje pensi tvjerrit nganjeher punojke edhe burri kur e thirrshin privat ndertimtari punojke kur shkojke ne pun metsha me nenen e tij un i bejsha gjitha punet e shtepis pastrojsha e bejsha buken por nje gabim me be ajo qkas me thojke me shajke me nemke edhe kur u ulshmi nbuk u ankojke qe se kom ba mir mas disa dit ja nisi edhe rrejke ish burrin per mu i folke keq me ngjitke fjal tpa verteta veq mena nda por aj si besojke se e dike qfar nene ka. por tani ja nisa edhe un sdurojsha i thash gjitha qka kisha prej zemres tplast nersy burrit tani burri ja nisi mem rre se ajo e shtike ja nisi edhe pun tkqija dalke gjdo nat vike von un metsha tu e prit aj shkojke bastore i hargjojke pak pare qe kishmi e pytsha pse po ban kshtu me thojke prej merzis a besoni qe buk me lot kom hanger ajo edhe buken ma permenke puno se po han prej penzis ton per te gjitha tkqijat qe ndodhshin krejt me fajsojke mu edhe pse un jam mundu mirespektu krejt ghitha tmirat ja kom ba por kurr smi kan dit kom ndegju qe ajo ish mirr edhe me sehire magji tash gati qe nje vit jam nda hala spo muj mej harru ata njerz ka shum tkqija qe kom perjetu nat familje por veq ni pjes ja tregova a besoni qe shum keq jam po ndina shum e pa fat jam mush urretje gati gjdo dit mu kujtohen ata njerz qka me kan ba . Me eshte ber si smundje me duket se me ka bere edhe mua diqka dhe nuk mund ti hek se prej qe jam nda une nuk jam kerkah me jeten jam shume keq dhe kam frik se me ndodh diqka dhe sduaa nga duart e saj sepse qka te na vjen prej zoti mirseardht, amo shume kom siklet shume kom frik se eshte beere sa kohe edhe prap spo muj kfjellna dhe spomuj pajtohna me faktin se ka ksi njerz qe mundohen veten per keq…kisha pas qef me gjet dikan per jet mi harru tkalulen dikan qe me kupton me don kshtu si jam po shum tshir u ba dit sodit spoj besohet askujt . me falni qe e sgjata edhe ju lutem komentusve pa ofendime .