Vetem pse me ka ble burri dukat vjehrra me ka quajtur ku**, ajo mendon se e dua djalin e saj per... | Histori Të Jetës

Vetem pse me ka ble burri dukat vjehrra me ka quajtur ku**, ajo mendon se e dua djalin e saj per…

Vetem pse me ka ble burri dukat vjehrra me ka quajtur ku**, ajo mendon se e dua djalin e saj per… – Pershendetje jam nje grua 28 vjeqare jam e martume qe 10 vite femij nuk kam kam nje burr qe me don dhe me perkrah per gjithqka esht shumm i sjellshum ndaj meje kur u martuam un u ktheva prej gjermanis ne kosov sdonin te jetoja ketu mbas nje muaji martes kishim kushte te veshtira dhe un te gjith dukat qe pata vendosa mbi tabolin dhe ju drejtova vjehrrit i thash o babë mu nuk më duhet as gjë kur e shoh burrin që stresohet per gjëra ushqimore qe skishim shita te gjitha qka pata ..familja burrit vendosen te me dergonin ne gjermani tek familja ime u gezova shumm dhe erdha ne gjermani fillova mbas 3 dite te punoj dergova rrogen kommplet tek burri mas ni muaji fillova ne fabrik punoja me shpirt dhe dergoja me shpirt te gjitha qka kisha edhe kartelen e bankes dergova ne kosov let nxjerrin vet sa te dojn kunati madh ishte ne gjermani ju propuzova ta marojm nje shtepi un nje kat kurse burri im me 4 vllezer nje kat te gjith kunet e mi u tallshin me mua me thonin ti po don katin e dyt se ka vetem nje pllok kushton ma lir un thoja ok pra marr katin e par ju te dytin ata u tallshin prap po more na me pagu qeremide a di sa shtrejt behen nejse mbaroj tema e shpies .kunatit te madh nuk i interesojke familja e tij kunati dyt atij sja don punen kerku vendosen me martu kunatin e tret un dergova para per te gjitha gjërat edhe pse vet skisha as gjë per gjithqka qka kan pas nevoj un kam qen si mashkull mbas 5 vitev erdhi burri ne gjermani ishte gezimi im me i madh qe kisha ne jeten time filloj te punoj mbaroj 2 shtepi ne kosov blei kerr traktor ben kushte shum te mira ata ne kosov shkojshin naper mjek e hoxhallar se kishin probleme per te bere femij me ne fund dashti Allahu e ju fali femij dhe 2017 kishin vendos mu nda ishin 2 shtepi qe kishim ndertu shtepia vjeter dhe nje odë dhe ok burri tha un skam deshir pa u be 5 shtepi po aj i vogli kishte njoftu nje vajz dhe donte te martohej po masi te ndahet nga ne dhe ok ne shkuam ne koslv blem dukatin nuses edhe u dajtum shtepi e re kishte marr kunati madh 2 te tjerat kunati dyt dhe i tret oden kishte marr i vogli kurse un dhe burri as gje ok shkuam per gjum secilli neper dhoma dhe e pyes burrin zemer as gjë skemi tha jo veq zotin aty fillova te qaj dhe thash vet me vete O Allah i gxum un as shtepi as femij as gjë qajta tan naten burri qeshte dhe thoshte me emer te Allahut do i bejm te gjitha por mbas 1 viti me ndihmen e Allahut mbaruam shtepin ne kosov blejtum shtepi ne Gjermani dukatin ma ka bo teshat tradition-ale mi ka bo kerr me ka ble mua per veten jam shummm e lumtur me te vetem inshAllah Allahu nje femij na fal qeter sdu send .nje problem e kam se ne shkojm ku esht vjehrra ne kosov tek nana burrit kam ndegju shum gjëra të kqia per te po kurr skam besu kur veres ne pushim e kemi ni vet duke me quajt k… mua duke me nem mua burrin vllaun familjen time qka mos o zot jam kan duke u qmend mu bo psiqike dhe ne at moment skam dasht as nje sekund me pa ma me sy por si kam than as gje ja kam lan Zotit mas dy dite jemi nis ne gjermani por problemi esht qe burri prap po don me shku spo di qysh me vepru me ta un hatri burrit duhet me i than si je a je mir amo me shum smundem se nuk e dua me si nen as si vjehrr se dua spo di ju lutem me jepni nje keshill ndoshta e zgjata po ma bani halla