Vellaun e kam per hazdret po nusen e ka shum te keqe,Ajo flen deri ne 3 mbas dite dhe esht shum e papastert... | Histori Të Jetës

Vellaun e kam per hazdret po nusen e ka shum te keqe,Ajo flen deri ne 3 mbas dite dhe esht shum e papastert…

Vellaun e kam per hazdret po nusen e ka shum te keqe,Ajo flen deri ne 3 mbas dite dhe esht shum e papastert…-Mirmrama njeher krejt njerzve qe kan me lexu ket shkr**.O Spo kom qare pa ju shkru se mizerje o puna te na helaq krejt qa kem shti nshpi. Noshta ju keni me kesh ama hiq so puna per me kesh kur e ki qisi berllogu nshpi. Nese kishit pas mundsi me lexu pak historin tem ju komentuset edhe mem kallxu a po ju doket juve nrregull qikjo? Une jom nje vajze 28 vjeqare edhe e kom ni vlla per hastret. Kqyr gjdo moter ka qef me pas ni nuse tvllaut sa ma tmire qe me pas shpija shyhret edhe me u ni per ta ntona ant. Kur hina npune u njoftova me ni qike edhe si gjdo shqiptare meniher shkon menja te naj vlla a najkush i njofshem mi msitnu. E i thash asaj a po tpelqen vllau jem nese don ju qes per kafe edhe ajo pranoj. Shume shume shume jom kan per me mar ata si nuse, gjith i kom than vetes lumja na qa kena me shti nshpi edhe mami e shkreta menxi spritke se baben ma kan mar shkijet nluft edhe kurr ma skem dit sen per ta mami ish vet shumicen e kohes. Nuk e di a ka pas lumturi ma tmadhe se kur e kem kuptu une edhe mami qe ata po dojn mu martu direkt pa fejes. Mami normal ka menu qe nusja qohet heret i ndihmon sado pak ama ja a nuk i dul ashtu qysh ka menu. Nusja e la punen qe punojke me mu edhe flejke deri n3. Kukuuuu per vete thojsha qa i thash mamit me shti nshpi. Kuku pee veti qe e kom pusu vllaun me kit demelicen edhe e gubavt sa dush haj medet. E ka ble ni kant tberllogut per qebapat cigareve qe i pin ndhom e ka bo dhomen e vllaut si qymez khaaaaa era ta djeg fytin. Hala as ni kafe se kem pij prej saj qaq e gubavt qe osht edhe trullajk bre duhet njerit sado pak me ja rrok qe si ka hije ma ksi sene me bo. Qysh munet njeri mu qu mu la nbanjo edhe krejt bregt pa la e senet mi lan neper toke e gjithka edhe mos me ja ni hiq. Mami e shkreta u msu mos me fol kurr se gjith u kan e shtypt prej kunatave edhe vllaznive edhe spo guxon as mu anku per nuse meniher ma bon le qika jem se kjo karakterin e vet pe kallxon. Ftyren e vet po e tregon. Une gjith i thom oj mam permenja pak se ka me na ardh bolla me flok me kcy valle prej pa pastertis une npune spo muj mi mrri ti je plak se ki ma fuqin qysh e ke pas ktyne her. Une nuk e di qka mhonger thiju edhe ja propozova vllaut tem qe ma mire mos tja kisha permen hiq me mar at shkret se sen stvyn bukuria kur ski men. Kur ski tru edhe kur ski as pak logjik me mendu qe hej une jom nuse tasht duhet mu qu sadopak mi ndihmu vjehrres. Kur vin mixhallart e mij prej jashtit kan qef kaniher me ardh me nejt te na as nuk ju bon yzmet as kurgjo hiq qaty ulet bara me ta e qohet mami me tabak e shkreta munohet krejt me jau qit qka ka nfrigorifer se i doket pak, i doket qe ska . Une per vete gjith kom than kur tmartona gjith kom me respektu vjehrren edhe me neru sepse ajo e ka bo burrin tem edhe duhet sado pak me kallxu respekt per ta. Une shume jom deshpru, shume i kom ra pishmon qe e kom njoftu e tash spo di qysh me hek prej shpis se krejt shpija te poshtzen e ka mar mazi as vllaut spo i pengojn kto sene krejt LOLE e ka bo krejt krejt krejt ja ka mar met me bukurin e saj. Ky u kalll mas saj sguxon tybe sen kush mi than se flaken naj qet ama qishtu kur ti shtishnhunt gjithkun si une e han… spo di qka me bo, tlutna ndihmoni……