Vellau nuk me flet qe 4 vite,ai kerkoj nga une qe te ndahem nga burri,vetem pse atij nuk po i... | Histori Të Jetës

Vellau nuk me flet qe 4 vite,ai kerkoj nga une qe te ndahem nga burri,vetem pse atij nuk po i…

Vellau nuk me flet qe 4 vite,ai kerkoj nga une qe te ndahem nga burri,vetem pse atij nuk po i…-Pershendetje ju lutem anonim jam lexuse e rregullt e desha qe edhe une ta shkruaj historin time,kjo e imja eshte pak me ndryshe se keto qe po i shoh ne faqe edhe pse edhe e imja ka te bej me familje por po mendoj qe tamtiken e ka pak me ndryshe,po shkruaj nga merzija dhe shpresoj te me kuptoni sadopak. Une jam nje grua 35 vjeq jetoj ne perendim qysh ne moshen 18 vjeq me vdiqen te dy prindit nat koh une jetoja ne Kosove vellaji im i madh jetonte ne perendim dhe aji e mori kujdesin mbi mua,kam edhe dy vllezer edhe ata jetojn jasht kosoves .shkova te vllau me jetu aji ishte i martum kishte 3 femi te vogel kunata nga ajo dit qe kam mrri une ma ka lshu ne dor kujdesjen e femive punt e shtepis pregaditjen e bukes domethen te gjitha ajo vetem rrinte ashtu plot 12 vjet .ne moshen 30 vjeqe e njoftova nje djal ishte shqiptar nga kosova mas nje kohe qe ishum bashk i tregova vellajt per te aji deshi ta njoftoj u takuan kur erdhi ne shtepi me tha spo me pelqen mirpo une kemngula i thash e dua edhe mu be boll sun e durojsha me kunaten duke me urdhrua isha nje rrogtare,kaluan disa muji u fejuam edhe u martuam.mas dy viteve martes mbeta shtatzane linda nje djal ishim shum te lumtur e qoja edhe e qoj gjith mir me burr me don me rrespekton kalojmi shum mir mirpo problemi im esht qe vellaj me perzihet shum sepse me thot une te kam pru ne perendim te kam mbajt 12 vjet ne shtepi duhesh tme ndegjosh qa them une po une ato 12 vjet fort mir ikam pagu se kam qen nje rrogtare e tyre, e durova vellajn deri para 4 viteve ashtu qdo dite duke me fol keq per burr qe aji nuk esht per mua e tjere e tjera dej sa nje dit erdhi ne shtepi tek une e me tha o dot ndahesh nga burri o vella ske me mbeta se pritsha at gje une nga vellaj ,e pyta perse cila esht arsya qe me thua te ndahem me tha veq qe spo me pelqen mua i thash vella te falenderoj per te gjitha qe ke ber per mua po une skam arsye te ndahem kam femi me te te le jetim vetem qe ste pelqen ty jo nuk mundem, vellaj me tha ok pra per mua je e vdekne ma nuk ekziston qe 4 vite nuk me flet e as nuk i flas .Tash kam ndegju qe ka then kam qen shum gabim kam ba shum padrejtsi motres por sme fle,por une kam frik nese i foli une aji prap dot vazhdoj njejten gje se asht asi tipi qe don vetem qa thot aji e jo ndryshe .Me falni se e zgjata shum por kisha pas deshir ta ndegjoj mendimin e juve ,ju pershendes e kaloni mir ne vazhdim.