Qe dy vite jam martu e nuk e di nje fjal te mire nga vjehrra,smujta ma me duru e ja thash krejt ato qka i pata mrenda meje... | Histori Të Jetës

Qe dy vite jam martu e nuk e di nje fjal te mire nga vjehrra,smujta ma me duru e ja thash krejt ato qka i pata mrenda meje…

Qe dy vite jam martu e nuk e di nje fjal te mire nga vjehrra,smujta ma me duru e ja thash krejt ato qka i pata mrenda meje…-Pershendetje desha ta tregoj edhe un historin time ne lidhje me vjehrrat te cilat nuk po e shohin veten po te parat po jan per me fol per nuset,oshte mire edhe ato me dit qe jan gabim edhe nuk osht faji veq te nuset. Un jam 20vjeqare e martuar dhe Nene e nje vajze.Jam martuar me deshir pasi qe me burr jam njoftu vet po problemi osht qe me vjerren nuk e qoj mir hiq kur vjen nusja ne shpi te burrit tans heret u kan edhe osht me prit mir se edhe tonat ti dish kur shkon shpi te huj te hupen krejt zdin qka me bo kur vjerra prin mir me nuse e mson me qellim tmir munohesh me afru ngat veti normal qe edhe nusja ka me kan e mir. Nejse un jam e martume gati qe dy vite prej qe jam ardh ktu nuk e di ni fjal tmir qe ma ka msu vjerra nashta un kam bah naj gabim se jam e reh ajo nuk mka msu po veq um munu mem poshtru mem ul posht me fjal si fillim si mthojke diqka un u merzitsha kajsha pse spom fol mir po veq munohet mem pah qe e bana n gabim e mem fol fill me fjal poshtruse un si nuse e reh nuk kam dit edhe shum qysh me u vesh munojsha mi kry punt shpejt se vishin musafit shum heret se ktu katun osht e normal se 8mengjesit ti smunesh edhe me kry punt edhe me vesh fustan e mu ly e kjo fill thojke ti spo lyhesh po rrin dath tu kan bah kamt si plakave un nuk folsha gjo veq u merzitsha sa fryma mu dajke per dit qishtu fjal nejse meta shtatzan kom pas ni shtatzani veshtir mka munu shum ama kurr sjam nal me punt e shpis edhe apet jom kan e keqe per ta jam munu me gjdo sen me u bah mir apet ska dasht derisa merdh vakti me shku spital gjysdite kom qit pite mas 3ore jam shku spital me lind mduhft me nejt aty 2jav spital se e kisha gjendjen keq kur linda um lshon mbas dy dit erdh mem marr me burr a din qysh mka qit pi spitali me fjal trona burri sfolke sen as kurr sfol veq ngon gjith jam poshtru skam fol ama tash ma sjom ka muj me duru se u bBah boll tu fol keq edhe per familje tem qe smujta me duru ma dhe i thash ata qka pata zemer se jam munu boll met mir nuk ka dasht nejse e zgjata pak ama ska njeri qe sbon gabime sidomos kur matohesh e reh po duhet mi prih mir me msu me fjal tmira e jo veq me poshtru me tylifar fjale e tash u qetsu pak prej qe ja thash qato fjal,nashta e ka pa qe edhe ajo osht gabim e jo veq une.Un perveti nuk pata ma se ku me shku ose qka me bo se nese nuk ja thojsha ato fjal ajo nuk dike me u nal . Nashta dikush prej juve qohni e mthoni jo paske bo gabim ama nese e kishit njoft vjehrren tem qysh osht nuk ma mer menja qe kishit mujt me e duru asnjona.Kaq e pata faleminderit per mundsin e naten e mire te gjitheve.