Vajza ime u dashuru me nje refugjat, ai e ka braktis gruan dhe femijen per vajzen time, ndjehem sikur nje... | Histori Të Jetës

Vajza ime u dashuru me nje refugjat, ai e ka braktis gruan dhe femijen per vajzen time, ndjehem sikur nje…

Vajza ime u dashuru me nje refugjat, ai e ka braktis gruan dhe femijen per vajzen time, ndjehem sikur nje… – Pershendes te gjith juve lexusit. Edhe un si shum vet e si shum njerz qe kemi Halle ashtu edhe un jam nje prej tyre jam nje grue qe jetoj ne Brooklyn New york kam dy fmi djal e vajz te dyt I kam te martuar jetoj me nusen e djalit me burrin edhe me besen e vogel qe e du shum nusen e du shum e qoj shum mir me respekton shum ashtu edhe un e respektoj shum vetem nje gjum qe na ndan gjith kohen jem bashk.. po kam hall me vajzen time para 9 vite vajza mbaroj shkollen e mesme edhe ishte njoftu me nje djal po Mir nuk me tregonte po si gjdo nene pak a shum munet ta kupton vajzen se diqka po ndodh me te ashtu edhe un e diktova edhe e thirra vajzen edhe I thash me trego diqka nuk esht Mir ke diqka po me tha kam nje te dashur qe dy muj Mir thash a bon ta di edhe un se kush esht aj po me tregoj!! Une at djal e njofsha ishum shum afer me shtepi aj ishte refugjat ndersa vajza e lindur ktu.. po nuk me pelqente aj djali po vajzes nuj ja thash se nuk me pelqen vetem se I thash bija ime te kam vetem ty te dua shum ti duhesh ta vazhdojsh shkollen ke koh per martes te premtoj deri me fund dot te ndihmoj .. un punoj qe 26 vite .edhe te gjitha paret ti jep vetem ti te vazhdojsh fakultetin ashtu siq e kish mendimin ajo te behej mjeke ashtu deshironte… po Mir me tha e ke mam .. edhe un mendova se ashtu mbeti po jo aajo me te gjith naten ne telefon ishte me te.. arsyje pse nuk me pelqente mu ish se aj ishte qen e martum e ka lan nusen atje vet ka ardh refugjat Pasi ka ardh I ka than nuses shko te shpija se un nuk e di kur dot kthehem.. kjo bija ime u dashuru ne te shum edhe po. Thot vetem kte e du per mu ska tjeter thadh ti po e don kte tha po thash une nuk ta prish lumturin tane ne asnje mnyr vetem tregoj edhe babit ton edhe tu prift e mbara Mir u fejuan per nje muj fejes nuk kaloj I kishte mbledh teshat e veta edhe tha un po shkoj as atu nuk ja prisha planin vetem I thash gjdo gje qe e deshte nuk te kundershtova po nje ta tham ky esht I fshatit ky ka me qen me tjera mendime ti je me tjera por nese te ndodh diqka mos me thuj pse nuk me or tregu… edhe kjo shkon pas Mir viti lindi djal shkollen e la aj e shtini ti ban pite te bon darka dreka kjo te un ishte nje princesh atu fillun dilema fjal mes veti pas dy viteve lindi edhe nje djal tjeter aj num ndryshoj kur nga adetet e vjetra qellimi I ti ishte qe kjo te rrin shpi siq kan qen nuset ne kohen time edhe erdh puna po ndahen fmit ishin te une kjo e gjet dikon tjeter nuk u kujdesen per fmit as njeri aj gjet nje tjeter edhe ne fund kam vendos ti rris fmin un fmin I du jan i kam nipa po vajzen nuk e du se kam fol jam mundu me kshillu nuk me ka degju aspak tash ka marr nje dreq tjeter as per kta nuk me ka degju ky esht 15 vjet ma I vjeter I njeti kadundar edhe ky nuk ka shpi nuk ka banes rrin te I vllaj vajza me thot du te vi me gjith burr aj nuk ja don fmit e ksaj un nuk di qat boj vet jam me pun e paguj qerdhen per fmi kujdesem per ta po ajo nuk don as ti shoh fmin se aj tjetri ja ka mush mndjen … ju kisha lut qfar mendimi keni ju apo jam diqka gabim ktu edhe un … Me falni se e sgjata shum flm shum ju pershendes