fbpx

Vajza ime shtatezen ishte kur nderroj jete, ma ka lan djalin e vogel e spo kam as buke me i dhane, jetoj e vetme dhe po kerkoj nga ju te...

Vajza ime shtatezen ishte kur nderroj jete, ma ka lan djalin e vogel e spo kam as buke me i dhane, jetoj e vetme dhe po kerkoj nga ju te…


Vajza ime shtatezen ishte kur nderroj jete, ma ka lan djalin e vogel e spo kam as buke me i dhane, jetoj e vetme dhe po kerkoj nga ju te…-Pershendetje dhe nga un Bleta pe ndaj ni histori me juve,un jam ni gruja 53 vjet jetoj me ni fshat e mjav kallxu jeten teme kam hek shum si gruje po njeri kana ma i fort se guri qe thojn,un jam e martume qe 30 vjet po zoti nuk mfal meniher fmi e menxi e bana ni qik po qe po ma merr zoti lule trinis sum kish shku menja kurr, po zoti i di punt e veta,burri e kishte qet smujen e ran e krye t javes m’diq edhe qika e ma ran skish po neri pu dojke mu qu prap me hanger me pi se skishe shka me bo burri jem ka vujt 6 vjet prej kancerit ne melqi e kam kshyr me qaa munsi sa kam pas ishte krahi djatht boll ran merdh per burr veq kur morra vesh per qik me qel at vorr e me hy vet e qika ke shtatzon ni djal e pat e mujin e 7 ke shtatzo i ra qekjo korona e lendui koh mat mir e ma la qiken jetim un ezeza kushte skam pas kurr me skamje gjithmone jet eme vujte po iharrova krejt kto kur ishtina ndhe qato dy veta qe ipata qato mi morr zoti qet djal jam te kshyr un edu si evlad se i qikes teme o se dhandri ka shku jasht as ato kushte jo mka met mu un e shkreta as sjam tu mujt asskam ngat as mjek as kurgjo jam larg me ni katun po munona me kshyr sa po muj.ika bo 3 vjet po kushte spo kam as per ushqim as me vesh mnimojm do kojshi se besa kaniher met edhe pa hanger bolll merzia emerzia po ma keq se me pa fmin e evladit mos me pas shka mi dho me hanger as vesh e as buk qetash dimrit shka kami bo ftoft o ekam melll do baqe qaty pak per ta se shka mi dho me hanger qohet mve mas patligjanat i ha ndor se skam shka i jap e shpirtin ma kputi onjerz kush munet me ardh mem pa kujetoj be veq per qet fmi mem nimu be se as hargj skam nshpi pashaqet djal qe ekam as hargj as buk be mkan thirr me fshi pastruse me ni duqan po skam kume lo ket djal se shkoj punoj skam kume la se larg kur ke vera apet dyqysh po kapercejm tu na pru njerzit po dimrit shka kame bo o shka tkeni munsi o hajdi be nshpi kshyrmani gjendjen veq per qet djal be se nu zemra muka kall mo perzgjallli po per qeta se ma kalli zemren kur pom lyp me hanger buk e spo kam mi dho bee veq kur ma bin kojshit naj kaqore per ta qe bojn rahmet beee qysh mshkoj kjo jet kshtu terrr se ma keq se me shti evlad ntok emeta lo ni jetim emos me pas buk mi dho spaskaaa ikam harru krejt me merzia me krejt per qet djal nuka dit qe nuk dal noborr me kajt se muka mush shpirtinmet kshiaaa e po menoj kur des ku kame lo ket fmi.

';