fbpx

Ajo nuk po e len gure pa levizur vetem qe te lidhet me mua, por nuk do e pranoj sepse ajo e ka mendjen vetem te pasuria...

Ajo nuk po e len gure pa levizur vetem qe te lidhet me mua, por nuk do e pranoj sepse ajo e ka mendjen vetem te pasuria…


Ajo nuk po e len gure pa levizur vetem qe te lidhet me mua, por nuk do e pranoj sepse ajo e ka mendjen vetem te pasuria…-Pershendetje Histori të jetesë. Jeni faqja me e bukur dhe me e qelluara Ketu ne fb ju pershendes me shum Respekte. Un jam nje Djal 26 vjecë Kam qen I lidhur Me një vajëz 2 vite mbas 2 vitesh qe kisha lidhje u Ndava. Dhe vazhdova nje lidhje tjeter. Por fakti qe po shkruaj është sepse me të dyja Gocat Me ndodhi e njeta histori. Dhe e njejta ndarje kjo eshte dicka qe me ka ber shum pershtypje te ndodh e njeta histori me 2 lidhjet eshte dicka shum e rrallë. Historija ime e kesaj Dashurije. Isha me nje Dasem dhe ati filloj lidhja mes ne te dyve vazhduam lidhjen per gjat 2 viteve mbas ketire viteve ajo qe me pat premtuar qe do jemi bashk dhe do fejohemi. gjdo dit nuk kishte fjal tjeter kur do fejohemi e kur te vish te shpija te kerkojsh doren un nuk isha i gatshëm per ti shkuar me i kerkuar doren dhe kjo me tha mbase nuk qenke gati t’i un do fejohem me shkuesi se me ka gjetur familja dike tjeter qe ka lek eshte i pasur. Dhe si perfundimisht u fejua fatkeqsisht nuk zgjati shumë 3 muaj dhe i fejuari i ka perfunduar ne burg dhe jan ndarë. Dhe nje dit mbasi ishte ndarë me mori ne tele dhe me tregoj qe eshte ndarë dhe thjesht e pyta per qfar je ndarë me te fejuarin me tha e kam ne burg arsijen s’ma tregoj as nuk me interesonte fare. Po mir i thash pse ka perfunduar ne burg prite kur te dale dhe Martohu. Jo tha nuk e pres kur te dale mbas 2 vitesh sepse eshte shum s’mund t’a pres dhe ai nuk ishte per mua se ai u merte me pun te kqija. Po ai ka lek ka pasuri ka gjithcka tani Mere ate qe nuk munde te me pritshe mua. po njeriju qe ka zemren e mir ka gjithcka ne jet ai qe ka pasurinë ka gjera matriale po s’ka dashurin. Dhe tani ajo nuk po me ler rehat nuk len gur pa lëvizur vetem si e si te lidhet me mua por un se kam pranuar as nuk e pranoj ajo nuk Din dashurin po din vetem pasurinë. Dhe i thash tani Mba pasurinë se ajo eshte gjithcka per ty nuk eshte dashurija shkoj tani se ku ke perfunduar. Vetem dicka kisha per ju Lexusit. Dashuroni me zemren e me shpirtin qe ua ndjen shpirti e zemra mos shkoni e mos u mashtroni mas pasuris se dashurija nuk blihet me para por fitohet me ndjesinë e shpirtit e te zemres. Ju pershendes nga zemra te gjithve thjesht nje mendim doja nga ju pa ofendime. Ju pershendes zoti u ruajt kudo qe jeni rrespekte.

';