fbpx

Une tani jam ne ks e i dashuri i te dashures time ne amerik, Zoti deshi qe te ja zbuloj tradhetin dhe ajo mbeti pa asnjerin...

Une tani jam ne ks e i dashuri i te dashures time ne amerik, Zoti deshi qe te ja zbuloj tradhetin dhe ajo mbeti pa asnjerin…


Pershendetje deshta te tregoj nje histori.Timen personale vetem anonim të jemë jame nje djal rreth moshes 30 vjeqare ne baze të emrit te nje kampjonje te sportit kosovar Majlinda… e kame kerkush ate emer Majlinda…. ne Instagram .Të premten ja pata dergu ftesen si sot me kujtohet me 09/07/2021 dhe me ka pranu ftesen me 10/07/2021 i’a pash fotot nje vajz zeshkane kaqurrele me la pershtje se skishte pas djem shume ne insta 4-5 djem po as frends ska pas shume Edhe me pelqej nga veshja ne foto ishte veshur shume mire jo provokuse me daten 11/07/2021 ne ora 11:53 minuta kame shkrujt per here të pare me kete vajz ,edhe i kushtojsha rendsi shume e me kushtojke e respektojsha tej mase dhe me repektojke ate kohe isha ne gurbet ne nje vend afer 1000km larg nga Kosova.Ngadal ngadal tu njoftu ja tregova krejt jeten time e edhe ajo,mesojsha shume e shume histori per te dhe tregime dhe ja tregojsha, kalun afersisht 4 muj dhe u dashurova shume edhe ajo u dashuru po n’kete muaj i’a shpreha dashurin ka qene nje vajz shume e eger nkuptimin vajz serjoze,masanej kalune muj e muj dhe dashurija ime per kete vajz ma pushtoj shpirtin jame mundu me rujt teper e mos me fy e mos me lendu,mos me e ba nervoz me I dal krah ne ç’do problem te jetes se saje’Ka qene ne fakultetin e FSHMN drejtimi (BJ) smi pate tregu sa provime i kane mbet deri e pata zbulu qe i pat mbet nje provim i vitit te dyt Biokimi e me kujtohet si sot qau shume ishte hera e pare qe mpat genjy por e kuptova se e ka Pas pik te dobt dhe i’a fshiva lote dhe gjithmon e kame perkrah per fakultet e per gjithqka në jete.Mbas 6 muje e pata pa pere here te parë ne pune ishte ne intereks prishtinë ishte dimer e njoha pa e pa mire sepse kishte mask në fytyr por n’baz të zemres qe ma ndijke dola vetem pak sekonda jasht u qafem edhe shkoj per ta kryer pauzen e bukes sepse ne pune ishte u takova Edhe 2-3 here tjera dhe pyta për familjen e saj n’prill me folen fjal te mira. Dhe i propozova fejes në qerrshor qe ipatem ba 11 muaj lidhje por refuzoj tha du met njoft edhe pak.Në tetor mu betua duke ma ipur besen se veq e imja do jete . Deri në vdekje, dhe me tha veq hajde se ne dhjetor ose fillim te janarit kemi me u feju, une prej korriku e pata shti nje viz per me marr vizen tjeter te re e prita 5 muj mas 5mujve e pash qe me kishte genjyer shefi sepse nuk kishte pagar sigurimet dhe u desht te kthehem dhe u ktheva ne dhjetor u takum 2 here dhe I kishte hanger fjalt e beses qe ne dhjetor janar mu feju u idhnova pak me to ajo sme lejlek asnje vend pa shkru masanej zemra sme la me mbajt inat kesh ne punen qe punojke ne nje market ETC edhe u pajtum vazhdum por asnjeher sme jepke mundsi as me u feju e as smu largojke po as smujsha me lane se e dojsha shume shume. Edhe u patem fshi prej rrjetev socjale e u banem prap në ,fejsbuk ,watsap, viber ,mesengjer vetem ne Instagram jo qe 10dit e pash qe u sillke pak ma ftoht per me fol por prap mdojke por sme kushtojke rendsi shume si perpara mem shkru me mengjes ose fill si ka ardh prej pune une dyshojsha qka ka i thojsha ?Qe sme don me thuaj te la te lire edhe pse tdu shume mos ma ba ndonje të zez me shkru me mu edhe me tjeter kane ne te njejten kohe jo me thojke ste tradhtoj perjet po jame ftof me fakultet se 5 vjet i pat ba qe ja ka fillu Spe du veten me thojke, edhe koh pas kohe u mendojke mem dasht. Une i kame besu shume shume edhe ja kame besu ç’fare është met zvarrit për nje provim 2-3 vite. Pastaj e pata vrejt kur i thojsha naten e mire po flej ajo mthojke ani edhe une po msoj por nje dit prej dite une s’flejta e pasha qe po rrin ne net edhe prap i thojsha mos Je tum tradhtu se ske nejt kurr kshtu jo me thojke u arsytojke qe n’fejsbuk po kqyri sjam ne mesengjer.Nja 3-4 here ka ndodh e njejta gje, pasandej e bera ne frends ne insta met paren e pash nje person tjeter qe ska qene ma heret edhe pe pys fill me tha te afermit e dhandrrit (t’fejuit te motres )Edhe i cili ishte jasht e evrope ne Amerik. Edhe i thash fshije ama paswordin e Instagramit edhe ta dha jo tha ma prejti mendja qe o tum tradhtu 100% thash qe ka mi shkru me than e fshij ski nevoj mi shkru e fshijti me zor e me fshijti edhe mua tani,aty e vrejta 100%qe mtradhton me’te I thash i shkrujta Pranoma ftesen ma pranoj me zor e une qet koh i kame shkru ati personi thash qka e ki **?pse me tha? I thash jame qe1 vjet e 8 muj ne lidhje me te me tha sme ka thane ajo per këtë Sem ka tregu ja dergova fotot u bind. Aj skish pas faj se se ka dit po as dhandrri I saj se e kish pas pyt a je ne lidhje per mu ajo i ka than jo e knej me mu nonstop ka shkru me la per interesa te ksaj bote se une jame nkosov per momentin a aj në Amerik por mbet pa asnjerin sepse Allahu i madh ma mundsoj tja zbuloj tradhtin.E mas nje kohe te shkurt mas ndajes me erdh nje lajm se ka me tu ba nje viz pune. Edhe pse e kame dasht ma shume se veten une i qendrova besnik beses qe ja kame dhane edhe s’kame mendu qe kemi mu nda najhere une edhe ajo por trdhtija e bani te veten se perjet sja kisha lshu doren.Per fund një keshill mos e duni njeri-tjetrin per interes o ju të dashuruar sepse gjithmon keni me lendu dikane pa faj Edhe keni me shkatrru veten sepse e keqja interesi dhe tradhtija e kane nje fund e ajo quhet ndarje……..