Une ne shpi te Burrit, ndersa familja e tij ishin te gatshem t'ja pranonin Burrit edhe ish Grun tjeter ne shpi me mu! | Histori Të Jetës

ne shpi te Burrit

Une ne shpi te Burrit, ndersa familja e tij ishin te gatshem t’ja pranonin Burrit edhe ish Grun tjeter ne shpi me mu!

Une ne shpi te Burrit, ndersa familja e tij ishin te gatshem t’ja pranonin Burrit edhe ish Grun tjeter ne shpi me mu! – Prsh jam nje vajz anonime. Kam lexuar shum histori te ndryshme jete e ndaj doja dhe un te tregoja historin time te jetes. Jam rritur ne nje familje me mentalitet te forte me prinder shum te rrepte dhe per ket nk ankohem sepse fal tyre jam kjo qe jam sot. Ndoshta pak tmos kisha prinder te tille do tkisha perfunduar ne nje rang te tille me shum vajza por ajo cka doja te flisja sot ishte dicka tjeter. Isha nje nxenese ekselente ne shkolle de mesoja shum .kisha arritur rezultate te larta dhe mund te vazhdoja shkollen ne cdo dege qe doja por per shkak te mentalitetit dhe se nuk kisha ku te rrija po te vazhdoja shkollen babai im nuk ma vazhdoj. Per ket nuk u merzita pasi e dija se ai nuk kishte pas mundesi. Si cdo njeri tjt edhe un nqs nk mund ta vazhdoja shkollen duhej te zgjidhja nje djale gjithmon me shkusi dhe te fejohesha. Ne fillimet e para nk pranoja pavarsisht se nga njera ane e kisha pranuar se baba nk me qonte ne shkolle un serisht e vuaja ket gje dhe rash ne depresion .isha aq keq sa nk imagjinohet .nk dija cte beja .me shum mu dime kam arritur te dal prej depresionit e kjo vec fal zotit e lutjeve te shumta qe beja. Gjithsesi mbas tre viteve qe kisha mbaruar shkollen e mesme erdhi nje djale nga qyteti im tke merkonte per nuse. Un e njohja ate e dija kush ishte dhe kisha degjuar per te. Me pelqeu qe heren e pare qe e pash dhe u fiksova keq pas tij. Kam ndjenjur gati tet muaj vetem duke pritur qe babai tme jepte nje fjale po ose jo per faktin se un doja ta merrja ndersa ai nk ishte dakort. Babai nk donte qe un ta merrja nk donte qe un te vuaja dhe me thonte se kjo martese sdo me sillte asgje te mire. Por un cdo dite qe kalonte fiksohesha dhe me shum .doja ta merrja gjithsesi .ne fund dhe e mora u fejova me te dhe gjerat shkonin mire si fillim pastaj nisen debatet e para .si nk ishte ashtu si mendoja une .me genjeu qe ne filmim mua ..kisbte qen fejuar me nje vajze te tjtr te po fshatit tim dhe un nk e dija pasi ai me tha se jo nk eshte e vertet.dhe un e lash me kaq nk doja te rremoja me teper.nje dite teksa isha me te vura re ne telefonin e tij se ai akoma mbante foto me ta vajzen dhe i kishte shkr po ne ate kohe qe kishte ardhur ktme kerkonte mua per nuse .u merzita dhe u zum keq me te .isbte dicka e tmerrshme te shihje foto te tilla me syt e tu dhe mbite gjitha te dije se ai tashme ishte me ty .u detyrova ta hidhja pas kraheve ket gje dhe e harrova me iden qe te mos behem me fiksime dhe te shkaterroj lumturin time .u martova me te dhe cdo gje shko te mire ne ditet e para. Mbeta shtatzene dhe prej merzis se tepert deshtova ishte dicka qe me shkaterroi plotesisht .po vuaja nga njera ana se prinderit e tij nk me donin .ata donin at vajzne tjtr me te ccilen ky kishte qen i fejuar dhe madje i martuar m dokumenta .ata sme donin mua. Ishin te gatshem ta pranoni ate me mu ne shpi edhe pse ajo e kisbte tradhtuar djalin e tyre. Ishte nje dhimbje e tmerrshme .serisht vuaja .serisht rash ne depresion dhe per ket gje zohesha vazhdimisht me burrin tim .ai sm ekuptonte .por edhe ket me shum mundime arrita t akaloja .edhe ose sdisbt mora nje zhgenjim tjtr .akoma pa e marr veten mire arrita te mesoja se ai me kisbte tradhtuar ne fejese shum here e me femra te ndryshme. Madje me kishte tradhtur dhe nje jave para dasmes .debatova keq me te .ai me bente dalje muhabetit dhe nk i pranonte .ishte nje gje e tmershme .un e doja e doja me gjith zemer se nk mendoja kurr se me tradhtonte.por ja qe qenkam gabuar.me njemij halle per hir te femijes tjtr pasi ngela serisht shtatzene u detyrova ta pranoja dhe ket gje doja tpakten ky femije tme lindte shendosh .un dyshoja vazhdimisht se ky mund tme donte .sjelljet e tija me dukeshjn shum te frohta edhe pse kishim jo me pak se kater muaj martese ai vetm nje her ne kater muaj binte te flinte me mua .ishte dicka qe me shqetesonte shum dhe nk arrija ta kuptoja pse ndodhte.ai me thonte prej stresit dhe ok e kuptoja e nk e zgjasja me .me doja se vertet mudn te ndikonte stresi. Por u gabova sepse nje njeri qe eshte i stresuar kur nk bie me gruan e tij ateher si mund te kerkoje nga kusherint ti gjejn ndonje dashnore .i zbulova dhe keto gjera .ishte nje gje rastesore. Kishte hapur adresen e tij ne telin tim dhe me vishin mesazhet mua e edhe atij. Dhe i lexova sms madje lexova se ai kisbte kerkuar te gjente shoqe fiks nje jave masi un kisha humbur femijen tim. Nisen debatet e pafundme nk mundja dot ta kaperdija dhe ket .e doja por kur e don dike nuk i fal dot tradhtin. Si tmos mjafton te kjo i zura adres fallco ne telin e tij dhe mesova se fliste me femra te tjera. E kishte hapur adresen veten e vetem se tme bente si i mir mua me adresen e vet. Isht e tmerrshme gjerat mu ben lemsh te gjitha. U semura e akoma jam e smure dhe sot jma ne krevat pasi rrezikoj te deshtoj femijen tim vetem prej tij . Jam ne dilem nk di cte bej .me ka zhngenjyer ne thellesi dhe sbesoj se ai mund tme doje. Madje madje ai ka ushtruar edhe maltretime daj meje tre here edhe pse un isha shtatzene. Madje vazhdimisht me thot se do tme lendoje familjen por un nk i friksohem. Nese nk i kam ber asgne te kqe atehere sja kam friken ju luteme jepni nej mendim cte bej. Pa ofendime ju lutem!