Une jam krenar se cdo her kam qen besnik ndaj marteses tone ku**, humbesja me e madhe je ti! | Histori Të Jetës

jam krenar

Une jam krenar se cdo her kam qen besnik ndaj marteses tone ku**, humbesja me e madhe je ti!

Une jam krenar se cdo her kam qen besnik ndaj marteses tone ku**, humbesja me e madhe je ti! – Pershendetje stafi jeni te mrekullueshem pershendetje edhe per ju lexues te dashur. Ju lutem anonim, nuk e besova se do te shkruaj edhe nje her ketu po ja qe u be… Nuk e di nga tia filloj, gjdo nate qe vjen kur te behet qetsi e madhe kur te gjith jan ne gjum, po ne ato momente un jam zgjuar dhe mendoj e mendoj sa shum qe mendoj nganjeher them se kto mendimet e teperta do me bejn me pasoja per ter jeten, sa shum pik pyetje kam ne koken time a thu vall te jete keshtu apo ashtu?! Sa shum te kam besu moj fisnike nuk e di pse gjithmon me ke mashtruar pse gjithmon e ke mbuluar te verteten ,ahh ta dije sa sa shum kam uri per te verteten , e ke dit se jam i sinqert dhe i drejt e ke dit se me kompromis e me biseda mund te besh zgjidhje per qfardo lloj problemi me mu, po ti kishe qen e djallzuar dhe vendose qe sekretet e tua ti mbaje me veti deri kur te hyn ne dhe. Dyshimet e mia kan qen gjithmon te arsyeshme sa her tkam pyt per diqka ke anashkalu pergjigjen dhe ke fol per nje teme krejt tjeter. Sa her me ke then se nuk me do por te kam dashur sa vetem zoti madh e din se sa, e ke dit edhe ti po kto kan qen vetem disa justifikime per me e terheq vemendjen me krejt diqka tjeter!!! Me akuzoje per gjera te cilat kurr nuk i ka ber dhe ti e din shum mir, edhe tash e di qe je duke e lexuar kete shkr** e di se edhe me njeh se kush jam sepse po kto msheftsi e genjeshtra tua tkan len po aty ku je tash. Pse pse! Sa shum pytje qe kam pa asnje peegjigje nuk jam pishman per dashnin qe ta dhash por e fajsoj vetin se pse te besova sa shum, kur nuk e meritove sa shum qe mke lendu me ato mashtrime e dyftyrsi tuat. Po prap humbesja me e madhe je ti e ke len djalin jetim pa babe, e me babe te gjall! Mendove se me mashtrime mund te me mbaje afer!!! Sa shum qe ke qen gabim po kto mashtrime te larguan larg nga un sa toka nga dielli, pasha te lumin allah po te mi thoshe te gjitha pa mashtrime e pa me genjy do te kisha ndihmu e do te kisha mbajt afer edhe pse ato gabime e tradhtia tua kan qen shum te renda po per dashnin qe e kam pas e per hir te zotit do ja kishin dal mban , ti zgjodhe genjeshtra mendove se jam qaq bud*** sa qe me tbesu? Po nashta edhe ske pas faj se ske mujt me mi kalxu ato kr**e te renda qe i ke ba e ato gabime qe te kan ndjek nga e kaluara jote. Jam nje person qe vetem sinqeriteti me mban afer e jo mashtrimet e tua ato me larguan aq shum nga ti saqe edhe po te kishe qen gruaja e fundit ne bote nuk do ti kisha shiku ata sy asnjeher më! Turp te kesh, diqka per fund dua te them se zoti nuk harron asgje kto vujtje qe i ke tkan ardh si shkak i veprave te tua, un me kalimin e kohes do te harroj dhe ska me ma ni qka ke ba e qysh ke tradhtu e qka ki bo amo ti ke me vujt deri sa te ke ymer se e din sa i sinqert e qfar dashni tkam dhuru ti gjithmon ki me mbet reserv e dikujt tjeter. E un jam krenar se cdo her kam qen besnik ndaj marteses tone ku**. Te kisha pas afer edhe nje her me tpshty ne ftyr. Bllok ke me pas deri ne fund te jetes ske me pas mundesin me pas kontakt kurr me mu kto jan fjalt tcilat jam tfundit qe i ke prej meje. Bllok e cement e gjdo gja qe sta mundeson komunikimin me mu plas ku***.