Une i ndihmojsha se e kisha shoqe, Ajo m'tha "Ti je tu e dasht Burrin tem, per ata ti ke bo per mu shum sene"! | Histori Të Jetës
s’beri asgjë

Une i ndihmojsha se e kisha shoqe, Ajo m’tha “Ti je tu e dasht Burrin tem, per ata ti ke bo per mu shum sene”!

Une i ndihmojsha se e kisha shoqe, Ajo m’tha “Ti je tu e dasht Burrin tem, per ata ti ke bo per mu shum sene”! – Pershendetje deshta me tregu ni histori temen, kjo histori ka lidhje me ni shoqe, jam ni qik beqare dhe e pata ni shoqe 5 vite me to por ajo e martume e me fmi dhe burrin e ka jasht edhe un per qka do qe ka pas nevoj jam kan me to i kam ndihmu shum sa kam pas mundesi e nuk kam mendu dy her edhe naten mem pas thirr un jam shku e i kam ndihmu ka ndodh i ka pas fmin smut i kemi qu bash te doktori ka ndodh ska pas pare un ja kam ble ilaqet ka ndodh qe edhe kam nejt spital me fmi te saj ja kam rujt fmin spital, dhe kur pat mbet shtatzan ne fmin tjeter krejt at shtatzani jam kan me to ka bo kontrolla te doktori un isha me to sepse e ka pas ni shtatzani te veshtir isha gjith kohen me to, un nuk kam moter at shoqe e pata si moter por ajo u kan ndryshe me mu ajo pak diqka nese un e kam kundershtu ne diqka ma ka bo bllok sme ka fol me jav e un edhe pse me gabimin e saj prap i kerkojsha falje me nr tjeter se nuk kisha mundesi ndryshe ku me i shkrujt, gjithmon te mirrn tem e ka shkel nuk e ka vlersu sa do mir qe i kam bo gjithmon me ka than hajt se krejt e kishin bo qit sen nuk je veq ti, e mu me ka lendon gjithmon e mira jem sepse met vertet e deshta shum e deshta si moter se gjith kam dasht me pas ni moter e nuk e pata kurr por ato e deshta si moter, dhe me ka lendu ne shpirtas shumti kur sante me tha ti je tu e dasht burrin tem per ata ti ke bo per mu shum sene, un burrin e saj veq 2 her ne jet e kam pa edhe skam nejt me to as 5 minuta, mu po me lendon e mira jem qe jam mundu me shpirt me i ndihmu se u kan veq me fmi tu jetu e burri kur i ka ardh 1 her ne vit, pse ajo mem than per burrin e vet ashtu, sikur ta kisha njoft un burrin e saj e sikur te kisha nejt me burrin e saj e sikur te kisha fol me burrin e saj kish pas drejt me dyshu diqka por kurr kurgjo un nuk e njof burrin e saj se kur ka ardh ai un kurr skam shku te kjo me nejt se nuk ka pas nevoj per mu nuk ju kam dasht kurgjo un, dhe sa her qe i ka ardh burri mu me ni fjal sma ka rras hiq pse sepse u merr burri vet me to un nuk ju kam dasht nuk ju ka dasht ndihma jem, dhe tash po ndihem shpirtnisht e ther ne shpirt e lendume sepse e deshta pa hile e pa sherr e deshta pa kurqfar interesi se shyqyr zotit un mundesit i kam per vete por edhe per to kam pas mundesi i kam ndihmu, per ditlindje te saj e kam pagu taksin 60 euro me shku te ajo se jemi pak larg edhe mu kthy 60 e plus torte e dhurata e gjithqka kto krejt hallall i kofshin se kurr sja kam permend por sot po me lendon e mira jem qe jam mundu per to e sme ka vlersu dhe sikur te kish pas arsyje kish pas te drejt por as ni asryje ma te vogel nuk e ka e pse kshtu me ma bo mem than ti krejt kto i ke bo per burrin tem jo per mu pse, dhe ne dit sodit me gjet taman shoqe te vertet esht shum zor por un per nime isha e drejt me to e pata si moter e deshta shum sa qe kam mendu edhe me gjet ni djal afer saj veq me kan afer me kan gjithmon shoqe, e krejt kjo qe ka ndodh esht qe un per nime kam bo teper shum per to e per fmi te saj se un edhe ashtu i dua shum fmin ne pergjethsi, nuk e di ndoshta un jam krejt gabim ndoshta un nuk u dasht me bo kaq shum per to ndoshta u dasht me nejt ne distanc me to nuk e di zdi ma kurgjo e vetma qe di esht qe me ka lendu teper shum se nuk e kam prit ne ket menyr kaq te poshter me ma kthy, edhe ne te vertet vet ajo ka dasht mu bo shoqe me mu vet ajo me ka njoftu mu ka dasht me kan shoqe me mu por tash nuk i duhem ma sepse i ka ardh burri qe 1 muj e mu sme ka njoft ma as un nuk jam kan te ajo se i kam than ne fillim kur te vjen burri un nuk muj me ardh se ngushtohem se njof dhe nuk muj me kan rahat se ngushtohem se ndryshe esht kur jan burrat ne shpi nuk mundesh me fol e me bo hajgare qka te dush, dhe per fund ju komentus qfar ju mer mendja juve ska lidhje i pranoj edhe kritikat se edhe nga kritikat njeri mer msim i pranoj gjdo fjal sepse ndoshta un jam gabim por un veq e deshta sinqerisht pa as ni qellim te keq.