M'tha i dashuri "Le punen se po du me t'martu", Une pranova e lash punen por veq me kishte genjy se... | Histori Të Jetës
Motres

M’tha i dashuri “Le punen se po du me t’martu”, Une pranova e lash punen por veq me kishte genjy se…

M’tha i dashuri “Le punen se po du me t’martu”, Une pranova e lash punen por veq me kishte genjy se… – Pershendetje per te gjith antaret ketu. Deshta dhe un ta ndaj historin time ketu me ju. Jam ne lidhje qe 13 vite me nje djal. Qe ne fillim te lidhjes isha e re ne shkoll te mesme takova ket djal dhe pas 1 viti kontakt vazhdum lidhjen si te dashur kaluam shum mir mas 2 vjet lidhje te rregullt u ndam 6 muaj dhe prap u bashkuam dhe me nuk u ndam. E moren vesh familja ime per te ne asnje menyr nuk u pranonin se thoshin nuk jan familje e mir per mue vazhdova un te mbaj lidhjen tinxa. Hyra me punu ne nje market punova 3 vite aty i dashuri me tha per ta len punen se po don mem marr per grua un pranova dhe e lash punen po aj nuk um murr mua me genjeu po un prap vazhdova se e doja marrezisht kaluan prap 2 vite ashtu fshehur prap hyna me punu e prap mas ni kohe te njejtin gjest kinse kesaj here don mem marr mua prap e lash punen. Un hala jam tu e prit qe nje dit kam mem marr per grua po arsyetimet e tina ne ket pun jan qe po don me ba pare me punu mi ndreq senet e mua mem marr po un jam ajo qe i kam than du vetem buk e kryp me hanger e me jetu e lumtur me ty. Familja e tina e din krejt per ket lidhje ata ja kan ofru te gjitha mundesit per mu martu pare dhomen pushimet darsmen te gjitha po ky nuk po pranon asnje ofert prej familjes nuk po muj me dit ku osht problemi sa ofrohet puna ftofet prej ksaj pune nuk e di a un jam kan aq e but me te e urt e sjellshme ja kom fal te gjitha nuk e kom hap asnje her gojen me i than asnje fjal e nuk e kum kundershtu. A po nuk esht aj ne rregull. Un jam ende ne lidhje dhe i kom tregu familjes tina edhe te dashurit qe deri ne fund te keti muaji e pres nje vendim per te qe me prej shtatorin nuk kam me njoft ma. Ju kisha lut te me jepni nje mendim te juajin me kishit ndihmuar shum sepse kam mbetur ne nje rrug pa dalje. Faleminderit nese me kuptoni po prap ne fund se harrova me cek ende vazhdon babai im me qen problem shum i madh ne ket lidhje nuk di qfar te bej si te i tregoj babit per te gjitha.