Une e kam djalin 7vjec dhe nuk dua t'kem femij te tjere, dua ta jetoj jeten, por vjehra po me perzihet shume dhe... | Histori Të Jetës
djalin

Une e kam djalin 7vjec dhe nuk dua t’kem femij te tjere, dua ta jetoj jeten, por vjehra po me perzihet shume dhe…

Une e kam djalin 7vjec dhe nuk dua t’kem femij te tjere, dua ta jetoj jeten, por vjehra po me perzihet shume dhe… – Pershendetje jam e martuar jetoj ne suedi qe 10 vjet.Jetoj vetem me burr e kam nje djal 7 vjeq puna eshte qe un prej se kam ardh ne suedi kam kry shkollen e gjuhes kam marr zanat e tash jam ne fakultet,ja kum nis me punu ka 3-4 ore edhe tan kohen si un si burri po jemi nxan me angazhime..Une ne shtatzanin e djalit kom vujt shum edhe smuj mi perjetu ma dhimt e lindjes sepse jam kan ne rrezik edhe me vdek,djali u kan shum i shtir kena hek dej e kemi rrit si une si burri se nuk e kemi pas kerkon qe me na kqyr e un me punu…nejse bashk me burr kemi vendos mos me ba fmi tjere po kqyrum me mrri ma shume me shkolla e me jetu pak edhe per veti e jo veq per fmi qysh thote populli por me jetu edhe na me dal me shetit me pa boten e jo me na shku jeta tu ndrru pelena…shyqyr e kemi djalin por familja e burrit qe jeton ne ks ja kan nis po na bojn presion pse spo bajm fmi tjere..po na perzihen shume un sjam shku ne ks qe dy vjet sherri i fjalve tyne.Nenstop vjehrra i thot burrit a jeni ne veti qa doni me ba me ni fmi,vjehrra jem i ka 10 fmi 7 qika e 3 djem edhe gjysa i kan met ne Kosove na kan met barr neve tjerve qe jem jasht gjith ata thmi i ka bo e sen ndrit ska qit veq i ka bo me jav lan barr tjerve e knej kqyr me na jep msim neve. Spi kuptoj do njerz puna e fmive eshte qeshtje shum personale mes ni qifti ku e marrin at drejte tjert me fol,sidoqofte nuk e kam njet mi ngu bile i kum than burrit nese shkojm ne kosove sivjet rrina veq 3-4 dite edhe ato dite ka me nejt te tmit te familja jote vi sa me pi ni kafe e mandej ja therrum dika ne pushim se un smuj ta duroj familjen tane me ma qel prap qet teme,burri ja ka terhek vrejtjen po ata smarrin vesh se jan katunar qe ushqehen tu u merr me pune te huja,sidomos bijat bashk me nan te vet slan ven pa u perzi,krejt bijat jan ne kosove edhe mezi spresin kur shkojm na mu tubu tana e met marr ne pytje,sdi qysh nuk menojn qe ja hupin venin veti tu u perzi se nana e baba sjetojn gjithe e nese jesin ne dur te kunatave…qa kishit bo ju ne vend temin!? Qysh kishit vepru se kjo eshte pune e imja si ja beje une.