Un e dua shume ata dhe ajo mua, edhe pse ne flejm se bashku, nuk pranon te jet me mua per shkak nje fjale... | Histori Të Jetës

Un e dua shume ata dhe ajo mua, edhe pse ne flejm se bashku, nuk pranon te jet me mua per shkak nje fjale…

Un e dua shume ata dhe ajo mua, edhe pse ne flejm se bashku, nuk pranon te jet me mua per shkak nje fjale… – Pershendetje te gjithve jam nje djal nga prizereni dhe jetoj ne gjermani. Ne uni njoftova nje vajz te komunes prishtines. Patem shum kurse te perbashketa dhe filluam te shoqerohemi. Ajo esht teper e bukur dhe kuptova se ajo esht diqka me teper se nje shoqe dhe qe une isha diqka me teper poashtu per ate. U takojshmi shpesh kur dalshmi dhe gjithmon e provokojshmi njeri tjetrin. Ne uni patem nje gruppenarbeit te cillen u desht de bejm sebashku dhe e ftova tek une ne apartamentin ku jetojsha si student. Aty punuam deri vohen dhe kur e pash qe ishte shum e lodht ja propozova nje pause. Hangrem diqka dhe perfunduam te perqafuar ne sofa, te dyt mendojshmi se tjetri esht shum attraktiv por kur deshta te filloj ajo tha jo sepse duna ti ndreqi hala do tjera sepse nuk e kishte perfunduar hala definitivisht lidhjen me nje djal tjeter dhe nuk donte te tradhtonte ate dhe sepse ajo nuk donte qe e jona te jet vetem nje avantur e nje nate. I thash se ajo nuk mund te jet kurr vetem nje avantur por mua por pranova dhe e lash in ruhe por i thash qe masi qe ishte vohen nuk doja ta la te shkoj ne shtepi dhe qe te rri tek un por qe nuk do ta pengoj dhe tha ok dhe i tregoj shoqes me te cillen jetonte qe nuk do te kthehet ne shtepi. Ajo fjeti ne krahet e mija si nje engjull ka qen nata ma e mir e jetes time nuk i meshela syt por vetem shikova ate duke fjetur. Te nesermen me tha se do ta perfundoj definitiv lidhjen me at tjetrin dhe keshtu beri. Problemet mes nesh linden kur ate e pranuan si praktikat ne nje bank shum te remdesishme e mua jo me erdhi inati i thash qe e kishin pranuar sepse e ka provokuar dhe ka fjetur me dikej aty dhe ma mshoj me dor. E di plotsisht qe e meritova ate dhe qe ajo esht teper e menqur dhe esht pranuar aty sepse esht shum inteligjente. Tash pas 5 viteve punojmi sebashku ne te njejten bank ku une hyra 2 vite me vohen. E dua ende ate kam pasur lidhje tjera por ajo esht gjithmon ne mendimet e mia por sa duket une nuk jam ne mendimet e saja. Punuam apet sebashku me nje klient dhe sikur vite me par e ftova tek un dhe ajo pranoj dhe sa qe patem pie wein perfunduam ate qe kemi desht me bae kur ishim studenta. Fjetem sebashku kemi ber se** ka qen experienca me e mir per mua po ende ajo nuk pranon te bahet sebashku me mua sepse ndjehet e ofenduar per ate qe i thash vite me par. Qfar me kishi then te bej? Ju lutem ke jepni mendimin tuaj pa offendime.