U zgjove shume vone prej gjumit, te kam dhene shume shanca se je kan jeta ime, tash nuk te du! | Histori Të Jetës

U zgjove

U zgjove shume vone prej gjumit, te kam dhene shume shanca se je kan jeta ime, tash nuk te du!

U zgjove shume vone prej gjumit, te kam dhene shume shanca se je kan jeta ime, tash nuk te du! – Mirmbrama te gjithve shpresoj se jeni te gjith mir, edhe une dua te ndaj nje pjes te jetes time me ju, shpresoj se askushi mos te sprovohet keshtu siq u sprovova une, une jam 35 vjeqare u martova e re me msit, kur msiti ken genjeshtar dhe se treguan te verteten se qfar familjen dhe djali jan, ne at koh shpresa dhe gezimi ishin te larta per mua, e frika shum e vogel mendoj qe do te ken nje jet te lumtur me ty, X qdo gje ti dhash ty bera te pa munderen per ty, mbi 10 vite martes pata me ty, luftova per martesen ton me shpres se do te behesh ndonjeher njeri me meshir ne zemren tende, e se kuptoj se zemren tende e ka kaplua terri e fare drit ske ne te, po kot ishte qdo gje se per ty haramet ken ma te vlefshme se sa familja jote, ti me detyrove me mekatet e tu ta largohem prej teje, ti ma shkatrove rinijen jeten te ardhmen tim, ti me lendue me duart e tua, ti e shkatrove zemren time pa pik meshire, si munde te ma bejsh ket kur une te deshta ma shum se jeten time, Ti ke jeta ime fryma ime, i ndertova deshirat dhe nje te ardhmes te njeriu i gabuar, sod skam asgje te gjithat qe i pata te gjithat i humba, sod jetoj vetem rri vetem jetoj vetem, me dhemb zemra kur ti shkoj moshataret e mij me burr me femij etj, deshirat e mija po i jetojn te tjerat e per mua endra mbeti vetem nje ender e pa realizuar, e shikoj veten asgje skam jam ne 0, si mundesh te flejsh me ket ndergjgjje? Sa lotet kam derdhur per shkak tendin, a ke harru diten kur te dalesh para Allahut, qfar do ti thuash qfar, Une do te jetoj pa ty deri ne frymen e fundit, e ti je zgjua von prej gjumit pret dhe nje shanc prej meje kur une ty miliarda shanca ti kam dhen e ti prap i njejti ke mbet. Ti ma ke gerdit edhe Dashurijen skam vullnet te qeli nje jet te re me dikend tjeter, a din pse se sod nuk i zihet askujt bes, me falni se e zgjata shum e shkrujt ket se njeri pa shpres smundet te jeton amo edhe shpresa duhet te Ket kofinin e vet. Se edhe shpresa e madhe ta shkatron te ardhmen shpresoj qe te jeni te gjith te lumtur ntm.