U ula ne dy gjujt, si fmi ju luta gruas time dhe nuk me degjoj me la per ate gjytyrym! | Histori Të Jetës
Kush ti ka bo punt

U ula ne dy gjujt, si fmi ju luta gruas time dhe nuk me degjoj me la per ate gjytyrym!

U ula ne dy gjujt, si fmi ju luta gruas time dhe nuk me degjoj me la per ate gjytyrym! – Pershendetje per te gjith dashta me tregu dhe un historin time si ma ka shkatrru jeten un jom ni djal 26 vjeq kam jetuar ne gurbet rreth tri vjet atje u njoha me nje vajze nga shqiperija jetova me ta dhe me familje te saj kam pas ni jet te lumtur po shkaku i dukumentav u dasht me u kthy kosov pas 1 viti erdhi gruja banum kunorizim kam nje vajze me ta ma shtini vizen po su shkru me prit pergjigjen e vizes ajo ja filloj punes folke me kolege te punes mu me lake per ta sme folke u bana xheloz e nisa tu i shktu shum tu ju lut mus me prish familjen mi qojke fjalt e tybe gabim un e kuptova si ka diqka sa rrik me mu tu shkru rrik on aj si dilke kjo dilke dhe aj mu ma ka shkatrru jeten un ju luta me lot mus me me lan po ajo u hi ma ka ba bllok gjith kun ju kam lut ni muj rresht ja kam qu 300 sms tu ju lut tu i ba be mus me me la po nuk morra as ni pergjigje pi saj ju luta me ma la vajzen me pa per her fundit as ata nuk me la me pa thash a shite dashnin tem per pare a thash a po ban men si kem i fmi thash a don me la fmin tan jetim e baben gjall a thash a don me ba fmin tan skllav tjetter kujt e me maltretu njerzit e sa jom kan gurbet ja kam derzu rrogen e kam pyt gjith qa kurr nuk e kam trathtu jom qu qu naten gjum e kam kqyre ja kam plocu gjo nevoj saj po dryshoj shum shpejt un pi kur jam kthy pi gurbeti i ble dhurata i dergoj ajo thot sme duhet kurgja i joti a mengjes ja bajsha kafen shkojsha e kapsha ngryk e qojsha nga shtrati vajza qmendet per mu me don shum po me la ma ka shkatrru jeten ju luta thash ma trego veq te di arsyjen pse me la i thash mus ik pa as ni fjal thash nese ke tjeter kan un ka me te la te lir me vazhdu jeten edhe pse jet tem nuk kam pas femen tjeter as nuk e di qa usht mr fol mr tjeter se nuk kam dasht me ja shkatrru jeten kerkujt po i tham ma mir u kan me mi ra me plum ne zemer se si po me len jo si u kan e bukur po e kam dasht ma shum se veten gjdo pjes trupit tem e kisha dhan veq ajo me kan e jemja e me kan mir po bash njerzit si po i dojshe po te lendojshin pa fund nese mi mashkull bjen me lot e zgjohet me lot e te ban be e tu lutet aj te don pa fund un nuk besoi ma si muj martona skam provoi me femna nuk di me i ba per veti se me gjet i njeri si me don vertet dhe jeten e kisha dhan per gjith kam endrru me pas ni njeri si mr don e me vlerson po dashnija nyk po egzistojka ishin do femna ban sa dush te lumtur 200 te mira me ja ba te harron per dikan si nuk ja vlen po un ju kisha lut te gjith qiftev ruane lumturin e njani tjetrit se nuk ka ma mir se me kan besnik e me kalu jeten e lumtur nese i njeri te don vertet vlersoj mus e le ne mes te rruges se ni mashkull si e ka ni femen veq me ba qef aj nuk ja thot ni fjal as nuk i thot fol me mu se e ka veq per rrug e per me ba qef me ta un ju ula gjuj si fmi tu ju lut grus tem fund me la per at gjytyrim un lutna fatin tem mus ta ket kush se po u shkatrrojsh skam vullnet me jetu ma mir u ka grun e qiken me i fut dhe se me me nda e me fmi tem me lu tjeter kush flm per te gjith ata si me kshillojn ju lutem mus ofendoni se nuk e din qa usht me te dhimt zemra krejt kto fjal me lot sy po jam tham mir u pafshum.