U nda prej Burrit dhe e martova Une, gjate marteses tone kish fillu prap me shkru me ish Burrin e saj dhe tash... | Histori Të Jetës

U nda prej Burrit dhe e martova Une, gjate marteses tone kish fillu prap me shkru me ish Burrin e saj dhe tash…

U nda prej Burrit dhe e martova Une, gjate marteses tone kish fillu prap me shkru me ish Burrin e saj dhe tash… – Pershendetje jam ni djal nga mitrovica 20 vjeq para ni kohe isha duke folur me nje femen qe ajo ishte nga prizreni por ajo ishte e martur kishe femije dhe un isha singel (beqar) dhe fillova mu dashuru ne te folim ni kohe shum te shkurt por pa pritmas hina dhe me nje femen nkontakt qe ishte nga prishtina po ajo kish qen e martuar ishte ndar nga bashk’shorti i saj dhe kjo me kerkoj nje takim por un pranova kurse me kit femen e prizrenitt nuk e dija ç’te beja me ta kjo me dashuronte shum aq sa nuk muj as ta pershkruj dot me fjal dhe un kta e genjeva per mu taku me tjetren i thash kam raste urgjent e kam te semur tezen osht ne spital ne prishtin dhe ajo me tha inshallah ka sherim te shpejt por dola ne prishtin ashtu te genjyer dhe dola me prishtinaliken bom llaf ashtu siq duhet me tha a me pranon te behem e jotja por kam qen e martuar por un vuna re dhe hina ne mendime sdija se ç’te beja njana po me dashuron kurse tjetra pom propozon per me u martu ahh sikur ta dija un nga tja mbaj kshtu i thash do ta kthej nje pergjigje me vone ne mbremje por ksaj me vijke keq mi than JO por pranova me pak deshir pastaj ksaj tjetres nuk i kam kallxu 1 dit e mbajta msheft por nuk kisha guxim t’i kallxoja se jam feju me nje tjeter por pastaj kur i kallxova shperthej ne lot vajza nga prizreni por mua me erdh shum keq per ta por tani ajo nuk me shkrujti nje koh shum te gjat dhe un gjith kohen kam mendu per ta por pas ni kohe un u martova dhe nuk bera femi ngela pa femije por un u ndava me at gruan e prishtines sepse kur ka qen e martuar u ndar nga aj personi dhe gjat marteses time kish fillu duke shkruar prap me ta dhe un i dhash fund asaj dhe nuk dua ta shoh me sy ate vajze por un apet fillova kontaktin me ate vajzen e prizrenit pothuajse mkish harru skish qejf te me sheh me sy nga hidherimi qe e kam tradhtu por un e dua tash me gjith zemer dhe shkoj nfund botes mir po ajo nuk po me beson bile me thot me ke tradhtu ma ki ngul pas shpines ahh bre sikur t’ja kisha kthy edhe niher besimin e saj at gruan qe u martova e humba se me tradhtoj kurse kjo tjetra ma nuk me beson ah bre ah dhe un vazhdoj te vuaj ter jeten vuajtjet e mija nuk do te ndalen per asnjeren pse o zot nuk um beson ajo ma pse ishte nje dit shum e keqe kur i kallxova asaj qe u fejova pastaj u martova ma prej asaj dite ajo kurr ska mujt me ardh ne veti dhe jemi prap ne kontakt me ta por ajo i ka 3 femi dhe mua ma ban te dua dhe do te dua pergjithmon zemra ime un ja ndjej mungesen e saj qe se kam pran po ma kerkoj tpakten 1 nat te kaloj me mua por nuk e pata as ate mundesi tja plotsoj sepse isha i martuar at her dhe nuk e kisha mundesin as nuk dija se si ti tham ksaj qe e kisha nshpi mi than qe jam me shku ne Prizren sepse mi kish ber 100 pytje si femnat e tjera ma shpesh her e lus perendin oo zot me ndihmo nga tja mbaj anej apo knej dashurie per njerzt e lige ish shum e veshtir per tej kaluar dhe un nfund mbeta pa asnjanen ata qe e kisha nshpi e lshova sepse me tradhtoj me at ishin e vet qe e kish pas ma heret kurse kjo nje koh te gjat nuk mu lajmru kur kisha nevoj per ta pastaj pas nje kohe mu lajmru por u lajmru pa asnje besim tek un tash pi kerkoj takim me thot nuk dua te shoh ma saher tenton me ik nga un me thot gjith lamtumir por prap kthehet te un ktu kur ja nisi un me ik me thot te lutem mos me ler vet kshtu qe na te dy se kemi at dashnin qe e kemi pas ma heret dikur dashuria jon ka pas vler tash vlerat e dashuris ton ja ulur dhe na shkruajm vazhdimisht sikur sjemi dasht kurr por prap na ndjem diqka per njerin tjetrin por nuk ja thojm njeri-tjetrit inshallah do njeher bashkohemi. Shum falimenderit per shikimin e historis time dhe per leximin e pres nje keshill nga ju.