Te dashurin e pata lene dhe jam martu me tjetrin,tani kam familje por me eshte rikthyer ai i cili me ka... | Histori Të Jetës
Te dashurin e pata lene dhe jam martu me tjetrin,tani kam familje por me eshte rikthyer ai i cili me ka...

Te dashurin e pata lene dhe jam martu me tjetrin,tani kam familje por me eshte rikthyer ai i cili me ka…

Te dashurin e pata lene dhe jam martu me tjetrin,tani kam familje por me eshte rikthyer ai i cili me ka…-Kam lexuar shum histori ktu deshta dhe un shum un te shprehi historin e jetes time dhe une si vajzat e reja kisha folur ne telefon thjesht nuk ma merrte mendja kurr se do te doja kur dikend nga telefoni isha ne shkoll mbas dite isha ne vitin e dyt shkolles mesme dhe dikush me thirri privat isha ne shtepin e tezes time dhe mendoja me mos me thirri nje shoqja e klases per hajgare dhe po e ndryshojke zerin nje her e nala te dyten e hapa thash me thirr me nr perseri thash mos o shoqja ime tha jo djal jam jo thash hajgare po ben se ti je f nje shoqe e klases jo djal jam dhe me tregoj emrin mbiemrin fshatin e krejt me nr me thirrte psaj me ftoj te dalim te shihemi ne rrug duke shkuar ne shkoll e pash per momentin nuk me pelqeu fare dhe kishim dhe ne diferenc moshe un ma e madhe 6vjet thash jo nuk me pelqen dhe nuk dua te lidhem me ty ai tha po mua me pelqen ti shum dhe per mua nuk ka rendesi mosha un do te martohem me ty nuk me intereson se ca thojn te tjeret hajt ma mbushi mendjen se mu duk nje djal pa hile dhe e besova.ai i kishte treguar halles vet dhe ajo me thirri ne tel me pyti si je e kujt vajz je sa vjec je dhe un i tregova te verteten dhe ajo per vite tha paski nje diferenc shum te madhe.Po aj me kish than mos trego per vitet po un gjithmon jam e sinqert nuk munda te genjej se ai me kish then mos i trego per vite vertet po un se munda te genjej dhe keshtu kalonim shum mir ne tel flisnim cdo dit shihemi ndonjeher takohemi ndonjeher shum rrall me tha du ta di ne se je e virgjer apo jo po i thash. pas shum e shum insistimesh pranova aty dhe bera nje gabim shum te madh pse e pranova kte gje pastaj jo do fejohem jo do martohem ja ska gje filluam perseri shum te lumtur por shum dhe ishte shum xheloz nuk me linte te flisja me ask kend ne tel me thirrnin motrat vllezrit njerzit e mi nuk guxoja ta hapja tel spo te dilte tel i zek kuu ca bajke shante nuk mre fliste dhe filluan njerzit e mi te dyshonin se cfar u be se ti gjthmon folshe thirrshe ne tel e ju tregova motrave ,dhe perseri fillova te flisnim fshehtas familjes per 3 vjet me radh me shpresen se do vinte te me kerkonte ne shtepi vec sa me genjente do vi neser do vi pas neser dhe nje dit vjen dikush per te me kerkuar per nuse disa her kishin ardhur njerz per te me kerkuar po nga qe shpresoja te ky refuzoja menjeher dhe kete her e pyta ate nga qe kishte nje rast vdekje ne familje e kuptpja se ishte i merzitur po mua gjith po ke thoshin pse nuk vendos per jeten tani ke 29vjet e puta tjash me mir kuotim me thuaj te verteten nese do vish ne shtepi te me kerkosh apo do kqyri jeten time se 3vjet boll jena njoft tha ik ku** baj ca te dush se nuk te merr kush as un nuk te marr mos nendo se do me ngelesh mua ne dor thash ani mir ta shohim tha un ne shtepi nuk te vi vec nese ik nga familja ikim naj shtet tjeter e jetojm jo i thash un nga familja nuk ik vec ti vazhdo jeten tane un jeten time dhe me lot ne sy e luta te madhin Allah me ndihmo e mos me turpero e isha ber gati te vrisja veten se ndoshta do turperohesha dhe pranova te fejohesha me dikan tjeter dhe u fejuam pastaj me thirri serisht ne tel me pyti se je a ka naj te re po mir po jam feju se kish menu se nuk po fejohem kur e diti se ishte e vertet tha se do vr.as veten do bej cte duash per ty po i thash jo ma tasg nuk ka me as gje dobi nga ti edhe sikur te vdes un nuk tradhetoj edhe pse te pata dasht shum po gati sa nuk ma mbushi mendjen mu nda e me ik dhe nje her me te dhe me ndihmen e Allahut dhe me keshillat e nje hoxhe. e kalova dhe ket per kater vite humbi nuk kisha ma kontakt me te ne tel tani me esht kthy me ka shkru me nje adres fb femre dhe mendoj se do me takoj perseri po un i thash folim najher si shok po mos mendo se nga un as gje nuk merr ma kalofsh bukur me ate qe ishe deri tani rri prap se in nuk e prish familjen time per as kend falenderoj te madhin Allah me shpetoj nga turpi dhe kam familjen fmit e mi qe i du sa krejt bota jane per mu un nuk tradhetoj kurr.flm kalofshi sa me mir.