U largua pa arsye, me vone e kuptova se kishte filluar lidhje me nje tjeter, ndoshta do ta kuptoj nje dite se...! | Histori Të Jetës

pa arsye

U largua pa arsye, me vone e kuptova se kishte filluar lidhje me nje tjeter, ndoshta do ta kuptoj nje dite se…!

U largua pa arsye, me vone e kuptova se kishte filluar lidhje me nje tjeter, ndoshta do ta kuptoj nje dite se…! – U largua pa arsye me vone e kuptova se kishte filluar lidhje me nje tjeter Pershendetje histori te jetes, jam nje vajze 25 vjeqare, du ate tregoj edhe un historine time, un deri ne moshen 24 vjeqare nuk kam pranuar te njihem me askend sepse doja qe te kryja shkollimin me suksese fakultetin e te gjeja punen pastaj te njoftoj dike, tash kam arritur ketu faleminder zotit, ne moshen 24 vjeqare me propozonte nje djale por un isha ende ne studime dhe nuk doja tja dija per te, per 4 muaj rresht me ka propozuar permes shoqerise dhe familjes por un asnjeher nuk doja as ta njihja, pas 4 muajve I shkruajta vetem per ti thene qe ske pse me propozon kaq shum sepse nuk jam e interesuar, por tani ai filloj cdo dit nga 2 ose 3 here ne dite te vjen te puna ime, vetem qe te pranoj me fol un me te. Pas nje muaji pranova vetem qe te flas me te por jo me shum dhe I thash se pa I tregu familjes un nuk du as ted al per kafe as asgje. Pranoi gjithcka vetem qe te flasim, me tha nese ti pranon as me fol pa I tregu familjes toned nuk folim un shkoj I tregoj familjes tende, por I thash njeher jo po du me te njoft pak, dhe keshtu vazhduam duke folur. Pas nje jave qe I benem bised me tha qe te fejohemi por un menjeher nuk pranova thash edhe pak ta gjej kohen me te pershtatshme edhe kur me I tregu familjes, por ai tani filloj gati se cdo dit duke thene tregoji familjes un vetem se fillova ti tregoj disave ne familje vetem prinderit ende nuk e dinin. Ishte shum mir cdo here qe folnim me thoshte po ndihna shum mir qe jam duke folur me ty, por ende pa I bere nje muaj gjithcka ke shum mir per nje dit ndrroj shum, dhe me tha kam disa obligime qe nuk mundem te tregoj porn je her nuk mundemi te flasim ne na duhet me nderpre biseden. Un insistova shum q eta di arsyen vetem pse kshtu u be, kam pyetur disa her nese kam gabu dikund tregom so problem spo thom me vazhdu biseden vetem du me diten ku o problem, por ai me tha ti ske gabu askund ti je qashtu qysh te kom mendu qe je e qysh du un mu kon gruja jeme por njeher smundemi me fol as arsye nuk ka asgje besoje se ska asnje arsye, dhe ok thash ne rregull ndoshta do ta kuptoj nje dit arsyen e vertet. Pas disa muaj kuptova se ai qenka fejuar me nje tjeter dhe arsyeja qe e ka ndalu biseden me mua paska qen ajo. E di se je ne kete faqe deshta vetem te them se kishte qen shum me mir nese me kishe tregu ti vet arsyen me kohe, jo tash qe e kuptova prej te tjerve. E faleminderoj Zotin qe me largoj nga nje person si ti qe te ben qe te besosh dhe largohesh te le ne gjysme te rruges.